yılmaz özdil

#siyaset  #özgürler 

köşe yazısı okumak kendilerine ağır gelen ilkokul öğrencilerinin, bu ihtiyaçlarını bir kelimeden bir cümle oluşturduğu yazılarıyla gidererek çok büyük hizmette bulunan bir yazar.
devamını gör...
yazılarını word yerine excel'de yazdığını düşündüğüm yazar(!). sol kesimin abdi ipekçi, uğur mumcu, özdemir ince vb. entellektuellerden sonra bu adamdan medet ummasi bile turk solunun son 25-30 yılda nerelere geldiğini göstermesi açısından önemli...

devamını gör...
yazılarını düzenli olrak takip ttiğim ve çok sevdğim http://yazar.keşke herkes onun kadar görebilsede bazı şeyleri hayat bayram olsa.yok yoz muş yok buymuş.yoz örümcek beyinli insanlar mı arıyosunuz?kadınları birer delik olarak gören, saç açıp kapamayı namus sanan, tecavüze uğradı diye evlatlarını öldürenleri, öldürtenleri, hüseyin üzmez in yaptıklarına ses çıkarmayıp, hüseyin üzmez için yasa çıkartmaya çalışanlara bakın önce.

yada bizim kafalarımızdaki tanımlar çok başka.
devamını gör...
popülizmden ve akp'nin iktidarda olmasından beslenen yazar bozması..yazıları(yazı denirmi bilinmez bulmaca falan belki) tamamen günlük reaksiyoner yazılardır..mesela, sinik bir dış politika izlendiğinde hemen atatürk'ün mussolini anılarına abanan bu şahsiyet, iş rasmussen veya davos'a gelince nedense birdenbire yılların diplomatı , "dış ilişkilerde temkinli olmalıyız''cı olur..aman der, stratejik ilişkiler der..bize hemen dış ilişkiler master dersleri verir..laiklik konusuna girmeye bile gerek yok..aynı şeyleri bin yıl usanmadan yazar da yazar..3 taraf denizlerle 4 taraf düşmanlarla cevrili ya..araplara çamur atıp durur..bin yıllık cürük zihniyet işte.. filistin meselesini kötülemek için tarih bilgilerini bile çarpıtarak araplar bizi sattı klişesini ısıtıp ısıtıp önümüze koyar..ki filistinde arap isyanları yoktu ki olsaydı bile bize dış ilişkiler konusunda dersler veren bir adamın 90 sene önceki arap isyanlarını göz önüne alarak bir dış politika rotası cizmesi ne ilginctir(ne oldu realpolitik)..bana en komik gelen ise öyle kısa kısa yazıyor ya,zannediyor ki kısa ama öz yazıp sokuyorum millete..o kadar boş o kadar boş ki ne bir bilgi var alınabilecek ne de degerli bir analiz..kısacası yılmaz özdil bu ülkedeki milliyetci-bagnaz-laik orta sınıfın çarpık görüşlerini satarak gecimini saglamaktadır..ama bu sınıfın devlet egemenliği sona ermektedir..özdil'de bu yüzden buldugu bütün herşeyle saldırıyor muhafazakar camiaya...


devamını gör...
'' müptezel '' kelimesinin sözlük anlamıdır kendisi. içeriği bomboş, sürekli klavyenin '' enter '' tuşuna vurmaktan ibaret köşe yazılarıyla, sırf yer işgal etsin diye hürriyet gazetesinde köşe yazarlığına soyunmuştur kendisi. o kadar beyinsizdir ki, ağzından çıkan lafların bütününü toplasak, '' cumhuriyet, laik, atatürk, anıtkabir, karanlık, çarşaf, şeriat, darbe, akp ve tayyip '' anahtar kelimeler olacaktır. geriye kalan her kelimesi, bu anahtar kelimeleri oluşturmak için yazılmış bir kilit mahiyetindedir. yılmaz özdil, ne yazık ki '' yazar '' olduğunu zanneden bir '' yazamaz '' dır. yazarlık ruhundan yoksun ve haysiyetten nasibini alamamış bu adam, doğan grubunun yolsuzlukları üzerine tek bir cümle dahi yazamaz. çünkü onların kuçu kuçuluğunu yapmakta, dilini aydın doğan' ın çamur içinde kalmış prada ayakkabılarıyla temizlemektedir. hürriyet gazetesinin sürtünen kedisidir. kuş tüyü yatakların vazgeçilmez adamı yılmaz özdil ! asla yazar olamadın ve olamayacaksın !
devamını gör...
kısa öz yazmayı seven gündemi çok iyi yakalayan ve taşı gediğine koymayı çok iyi bilen. sabah grubunun devletin eline geçtikten sonra (nedense) hemen ikinci günden gönderdiği, star tv anahaber bülteninde uğur dündar'dan sonra ikinci adam diyebileceğimiz, nam-ı diğer hürriyet gazetesi yazarı ayarcı yılmaz.
devamını gör...
harf harf yazıp parasını aydın doğan'dan deste deste alan yazardır. bence parası da yazıları gibi, kısa kısa az az parça parça verilmeli. ha bir de uğur dündar'ın efsanevi imajını yıkmış adamdır.
devamını gör...
"ben kimim?

insan.

peki bu ergenekon a inananlar?

.........


anladın sen onu."


şeklinde tarza sahip yazar. günlük harf sınırlaması olmayan biridir kendisi. eee tab ve space tuşları da onun için var zaten klavyede.
devamını gör...
star haberi izlerken " ulan bu haberlerde bir gariplik var" dersin.
o garipliği bir türlü çözemezsiz. sonradan öğrenirsin ki genel yayın yönetmeni yılmaz özdil'miş.
devamını gör...
engin ardıç her fırsatta ayarın kralını vermektedir bu yazar(!)a, ama nedense oralı olmuyor vatandaş.herkese giydiriyorsun ya http://muhterem.al işte şartlar eşit, onda bir köşe sende bir köşhttp://e.al eline parçala bırak kenara,niye yapmıyorsun, yemiyor mu? tabi, sana karşılık verme şansı olmayan garip gurabaya 'bidon kafa' diye bindirip patrondan aferin kapmak kolay, engin ardıçla kapışmak zor he mi? bu arada, bahsettiğim ayarların en kralı ahan da bu linke mevcut, dileyen okusun eğlensin:) http://www.forumvadisi.com/...
devamını gör...
izmirlidir . çok ironik bir tarza sahiptir . bazen az sözle çok kişiye oturtur , iyi de oturtur . ama genelde absürt bir akışa da sahip olabilir yazıları . gaza gelip , vakit'in ifadesiyle "kalemşörlük"e soyunur.yazık eder kendisine.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar