yirmilik diş

aman Allah ım o nasıl bir eziyet nasıl bir çiledir.hiç bir zaman sorunsuz çıkmamışŸtır. yirmilik denir ama 25 e gelirsin yokk hala devam eder. acilen aldırılması gerekir. tabi cesaret edilebilirse.
devamını gör...
şansızsanız bu diş öyle bir çıkar ki tüm dişlerinizin şeklini bozar. mutlaka çekilmesi gerekir ama bazı şanslılar var ki yirmilik orada hatıra olarakta kalır.

çekilirkende başka dert başlar. eğer diş çok gömülmüşse çekilmesi için et kaldırılır ve çekilir ki bu en zorudur, yada diş çıkmıştır zaten çıkacağı kadar, diş çekilir problem biter. ama ilk şıktaki diş çekildikten sonra ki 1 hafta boyunca kan tükürürsünüz, yemek yiyemezsin sıkıntılı birkaç gece geçer ama Allah'ta büyüktür ayrıca kulda büyüktür bunlarıda atlatır.
devamını gör...
çok büyük bir derttir. ağzınızın dört beş yerinden uyuşturucu iğne yersiniz ki bu yanaklarınızın yaklaşık bir hafta boyunca şiş kalmasını sağlar. ameliyat sırasında ise doktor dişinizi çekerken öyle zorlanır ki çenenizin yerinden çıkacağından endişelenirsiniz. diş çekildikten hemen sonra alttan çıkan kan ve pis su asistan tarafından emici alet aracılığıyla iyi çekilmediği takdirde bunları yutmak zorunda kalırsınız ve bunu düşündükçe de mideniz kalkar. ilk gün hemen hemen hiçbir şey yiyemezsiniz çünkü diş kanamaya devam etmektedir. en rahat edebileceğiniz gün ameliyattan üç yahut dört gün sonrasıdır, bu zaman artık dişleriniz kanamamaktadır.

uzun lafın kısası, hiç abartmıyorum ama bu ameliyatı olmaktansa ölmeyi tercih ederdim. mümkünse tam narkoz altında, yani bilinciniz yerinde değilken yirmilik dişlerinizi çektirin, benim gibi aptallık edip bilinçliyken bu ameliyatı yaptırmayın.
devamını gör...
kalleş diş diye de bilinir. kendisine yer açmak için diğer tüm dişleri iter. ağız yapınızı bozmakla kalmaz, verdiği acı da kaçınılmazdır. eğer şanslıysanız yani dişinizin çıkabileceği kadar boşluk varsa ağzınızda, ne mutlu size.. *
devamını gör...
dikkat! lütfen doktorunuza danışın.

bazı yirmilik dişler eğer dişleriniz arasında bir nebze boşluklar varsa doktorlar düzelterek kullanmayı isterler. diş çektirmek doktorların en nefret ettiği fikir olsa da milletimiz tarafından çokça kullanılır. yıllarca dişçiye gidilmez, doğru düzgün bakım yapılmaz artık diş dişlikten çıkıp siyah minik bi azap yuvası olunca ağlayarak gecenin bir köründe dişçi uyandırılır 'doktor nolur dişimi çek' iyi çeksin de ileride implantlarla uğraşmaya başladığında geriye dönüp pişman olmazsın umarım...

ayrıca bazı çene yapılarının dar ve sıkışık olmalarından dolayı bu yirmilikler yamuk bir şekilde çıkıp önce damağı keser size ortakulak iltihabı ağrısı yaşatır ardından dişlerinizi sıkıştırıp diş sallanmalarına, çürümelerine neden olur. bir de işin diğer yüzü var, yirmiliklerden biri çektirildiğinde diğerlerinin de dengeleyici olmasından dolayı çektirilmesi gerekir.
devamını gör...
videosunu seyretmek gayet hoştu.
ancak doktorumun hasta kabul formumda çekilmesi için bütün 8 numaralı dişleri göstermesi hiç hoş değildi.hala çektirmedim, mutluyum.

asıl 6 tane dolguya şaşırdım ben. sırf öğrencilere hasta çıksın diye bu kadar da uğraşılmaz be hocam!
devamını gör...
operasyon sonrası 2 gündür beni benden alan agrıların sahibi,17 25 yaş aralıgında çıkması gerekirken geçiken,madem geçiktim iyice can yakayımda unutulmayayım gelişim gibi gidişim de muhteşem olsun dercesine varlıgıyla gidişiyle kendini unutturmayacak olan diş..
devamını gör...
bunu çıkaramayıp ameliyat olmak zorunda kalan arkadaşa hehe ben on sekiz yaşımdayken çıkarmıştım dediğinizde size birşeyler söyler ancak ağzına pamuk tepili olduğundan anlayamazsınız. muhtemelen küfrediyordur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar