yks 2019

yarın gerçekleşecek olan sınav. Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın. herkesin istediği bölüme yerleşmesi dileğiyle.
devamını gör...
kardeşim vesilesiyle benim de hazırlandığım sınav. birçok konu çıkarılmış, sorular işlemden ziyade mantık üzerine. bu vesileyle, sorularla inatlaşmayın, beyin arka planda onun çözümüne devam eder zaten. normal bir deneme sınavı olduğuna kendinizi inandırın. kolay gelsin.
devamını gör...
bir sene boyunca çalıştım, çok ağladım, çok ter döktüm, çok üzüldüm.
ama hepsine değecek. inansınlar, inanmasınlar, hiçbiri umrumda değil. ben bu sınavdan adam olarak çıkacağım. isteyen tebrik eder, isteyen küfreder. ben bunu hak ettim sözlük! 18 yaşımı heba ettim bu sınav için ben! ve bu durumda olan bir tek ben değilim. tam 900 bin öğrenci bu sınavın korkusuyla bir yılı geçirdik. kaç arkadaşımı üzüntüden bayıldığında ayıltmaya çalıştım, kaç tane şeker gibi adamın stresten sigaraya, alkole başladığını gördüm. hepimizi o kadar değiştirdi ki bu sınav, gün geldi kendimizi tanıyamadık.

türk çocuğu çalışkandır dediler, çalıştık. türk milleti büyüktür, büyük düşünün dediler; hayal etmediğimiz şeyleri yaptık. hakkımızı vereceksin ösym! türk çocuğu çalışkansa, türk çocuğu hep büyük düşünecekse sen de bize hakkımızı vereceksin!

düzenleme: vermedi.
devamını gör...
Allah vatana, millete, ümmete faydalı kılsın. başarıyı şükürle karşılamak nasip olsun. Allah muhafaza bir başarısızlık hasıl olursa bambaşka hayırlı bir kapı açılsın hepsine.

dualarımız sınava girecek kardeşlerimizde, isra suresi 80’i samimiyetle okusunlar sınavdan evvel: ve şöyle niyaz et: “rabbim! girilecek yere doğrulukla girmemi, çıkılacak yerden de doğrulukla çıkmamı sağla, bana tarafından yardımcı bir güç ver!”
amin!

ayetteki bu dua benim gücüne en inandığım silahlarımdandır.
devamını gör...
(bkz: liseli detected) (bkz: sözlükte liseli istemiyoruz) şaka bir yana sizi kaygılandıran olgu "emeğimin karşılığında ya başaramazsam ?" evhamıdır ve klişe olacak ama gerçekten sonuç ne olursa olsun dünyanın sonu değil, sizden değerli hiç değildir kardeşim. bizzat yaşadıklarımdan biliyorum uzun uzadıya yazmayacağım. bugüne de yılın 365 gününden yalnızca bir gün işte bakışı kadar rahat bakın, bir yandan da avını izleyen bir avcı kadar konsantre olun, hayırlısını isteyin. muvaffakiyetler dilerim. bu saate kadar uyumadıysan gayet nazikçe uyumanı da tavsiye edebilirim.
devamını gör...
normalde her sene kendimi deneme amaçlı giriyorum bu sınava. çözemediği matematik, geometri, fizik ve biyoloji sorularında yardımcı olduğum fen lisesi mezunu kız kardeşim de bu sınava girdiği için bu sene girmeyi uygun bulmadım. kriz seneye de devam ederse seneye hem bu sınava hem de kpss'ye gireceğim muhtemelen.
devamını gör...
Allah giren kardeşlerimizin yardımcısı olsun. bunu söylemek için henüz erken ama kardeşlerim, sınav sonucunda asla ama asla, kesinlikle, altını çize çize söylüyorum "yerleşelim de hangi bölüm/üniversite olursa olsun" diye sakın ha düşünmeyin. ömrünüzden seneler gider ve bir ömür pişmanlığını yaşarsınız. bölümü, üniversiteyi, üniversitenin imkanlarını, hocalarını, müfredatını iyi araştırın. kalacak yer konusunda da öyle. yoksa sudan çıkmış balığa dönüyorsunuz.. ha bir de zorunlu hazırlık var mı yok mu ona da bakın, sürpriz olmasın bende olduğu gibi.
devamını gör...
tyt bölümünde matematikten 17 tane soru yaptığım sınav. tarih yazsın bunu rica edeceğim, dövme yaptırmayı falan düşünüyorum. ben ki lisede matematik ve geometri dersleri sözlü notlarıyla 1 getirilen insanım.* matematiğim ciddi anlamda sıfırdır. kendisi 7. sınıfta alfabe matematiğe dahil olmaya başladığı an bıraktığım bir derstir. bugün 17 tane soru yaptım. doğru mu yanlış mı olduklarına bile bakmayacağım çünkü 17 tane! çalışanların emeklerinin karşılığını almasını dilerim. gerçi ben 17 tane matematik yaptım ama bunu sonra anlatırım...*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar