ylsy

milli eğitim bakanlığı tarafından karşılanan yurtdışı lisans üstü eğitim bursudur.
bursun amacı çeşitli kurumlara uzman yetiştirmek ve üniversitelere akademisyen yetiştirmek olarak özetlenebilir.
devamını gör...
yurtdışında yüksek lisans ve doktora yapmak isteyenlerin başvurabileceği bir burstur.
bu yılki başvurular başlamıştır. başvurmayı düşünen arkadaşlar aşağıdaki linkten ulaşabilir.
6 kasım son başvuru tarihidir.

http://www.akademikpersonel...

not: bursla ilgili herhangi bir sorusu olan bana özelden sorabilir.
devamını gör...
sözlü sınavına katılmaya hak kazandığım burs. panikledim şimdiden, sanki kazandım da gidiyorum, halbuki muhtemelen eleneceğim. yine de heyecanımın önüne geçemiyorum.
devamını gör...
bu şekilde yurt dışında eğitim görmüş, veyahut bu aşamada bulunmuş yazarlar yeşillendirirse çok mutlu olurum.

tanım: başvuruları bugün başlamış olup, 28 temmuzda son bulacak olan yurtdışı yüksek lisans seçme programıdır.
devamını gör...
hakkında söylenen bir sürü olumsuzlukların gerçekte nasıl olduğunu merak ettiğim program. müthiş bir albenisi var öncelikle insanın hayal alemini gerçek kılacak gibi. ancak şu tazminat işi çomak sokuyor hayallere bir de o kadar kontenjanın boş kalması iyice şüphelendiriyor insanı. keşke şeytanın prensibidir diyerek, keşke demiyorum. umarım koşulları biraz olsun iyileşir de başvurmak bize farz olur.
devamını gör...
iki yildir yerlesebilecek puani oldugu halde basvurmaya korkanlarin oldugu program. hatirlatin bilgisayarim gelince uzun uzun anlatayim.

devletimiz omrunden yaklasik on bes senesini himmet olarak milletine vermeyi vaadeden insanlari bir nevi garantiye aliyor. sonuc yillarca suren tedirginlik.

ilk tedirginlik yurt disi kursundan sonra kabul alamama ihtimali sonrasi master tezi daha sonrasi cevremdeki kahramanlar tarafindan daha yasanmadi.
devamını gör...
bir yurt dışına eğitim için gidenlerimizden şüphe etmemiştik. çok şükür o da oldu. dünyanın dört bir yanında master veya doktora yapanlar da artık teröristlikten ajanlıktan nasibini aldı.

aramızda gitmiş olan varsa yurda dönmesin bence. haber
devamını gör...
tee osmanlı döneminden bahsetmiş. haklıdır aslında. çoğu tarihçi de bu konuyu çok kez dillendirmiştir. şu dönemde isim olarak bakarsak ki isim vermeye gerek yok. sayıları hayli fazla.
devamını gör...
düneyin bununla ilgili bir torpil teklifi geldi, reddettim. bence iyi ettim. yalnız bu sistem iyiden iyiye midemi bulandırmaya başladı. kiminle istişare edecek olsam, ağzından "torpil" kelimesi düşmüyor!
devamını gör...
şunun özel hukuk alanın sadece yüksek lisanslısı olsa düşünülür. ama doktora ile beraber 6 yıl çok uzun geliyor. ayrıca döndüğünüzde sizi gönderen kuruma atanacağınızın garantisi yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.