islamcı zihniyetin nasıl bir kanser olduğunu gösteren sayısız örnekten biri. mesele utanma duygusu olsa, her sağlıklı insanda bulunuyor. ama dertleri o değil...

bir tür sapkın istek, ayrıca hayatın ve ülkemizin gerçeklerine aykırı ama zaten dünyadaki tüm dinler de ne kadar içine batarsanız bu gerek ve gerçeklere o kadar aykırı eder sizi...
devamını gör...
adamın hastayken bile aklında seks var. yoğun bakım orası yoğun bakım. ölüme ramak var. ya yırtıp nefes alacaksın ya da pamuk tıkayacaklar, adam hala cinsellik, cinsiyetçilik derdinde.

edit: aboooo kaçın fanboyları geldi.
devamını gör...
şimdi tronun teki çıkıp

ben sakallı hocalardan çok hoşlaşıyorum

24 saat seksten bahsetmeleri beni azdırıyor dese

ne yapacağız.

hocaları çarşafa mı sokacağız.

sakallarını mı kestireceğiz...
devamını gör...
erkek kardeşim çok ciddi bir ameliyat geçirdi. sonrasında yoğun bakım servisine alındı. uyandığında görmek istedim ve yoğun bakım servisine girdim. hastalar arasında bir ayrım yoktu. herkes ulu orta herkesin görebileceği şekildeydi. kardeşimi o halde görmenin etkisiyle çok etrafa bakamadım ama gördüğüm şey yaşlı bir adamın altının alınıyorken başka genç bir kadının da bunu görüyor olmasıydı. ve ben buraya kimsenin düşmemesi için dua ederek ayrıldım. hastanın mahremiyet hakkı olmalı. bu cinsel bir nedenden değil. insan bu kıymetli...
devamını gör...
bir talep. islami hassasiyetlerin gerekçe olarak gösterilmiş olması buna engel değil. akbaba gibi üşüşmeyin böyle haberlere. türkiye sizin zannettiğiniz gibi bir ülke değil. böyle haberler sizin tatmin unsurunuz da değil.
devamını gör...
makul bir istek. istek makul ama tweet berbat. her hastanın cinsiyetine göre o akdar personel hele hele de bu hekim açığında cinsiyete göre doktor nasıl bulunacak. ağız torba değil. büzülemiyor. insan istedikçe istiyor işte.
devamını gör...
bence konu seks değil. gerçekten anadolu'da boyle hassasiyetleri olan cok insan var.ozellikle yaslilarda ve kadınlarda. erkekler icin genelde hava hos oluyor ama yasli insanlar genelde kendilerini rahat hissetmiyor.

edit: entry eksi aldıgına göre soyleyebilirim: evet konu seks.
devamını gör...
kişi yoğun bakımda bunu düşünecek kadar arapsa bi zahmet kendi fişini kendi çeksin. Allahın verdiği ömrü uzatmaya çalışmanın anlamı yok.
devamını gör...
okuduğum yazılardan anlaşılmayan bir nokta olduğunu görüyorum. bu istek sadece yoğun bakımda yatanların değil yakınlarının da haklı bir isteğidir.
misal kim annesinin mahrem yerlerinin bir başka erkek tarafından görülmesini ister ki ? isteyen varsa asıl orada problem var demektir. vesselam.
devamını gör...
ulan deyyus bunlara kafa yoracağına şeker fabrikaları cayır cayır satılacak, bir sürü insan ekmeksiz kalacak ona bi laf et dediğim kişinin söylemi. hem hastaneler yoğun bakıma öle herkesi almıyollar, sigorta gideri fazla oluyo deyü. nese size şimdi sağlık sistemini mi anlatacam.
devamını gör...
yoğun bakımda yarı çıplak yatmayan yakını yatırılmayan bilmez, havadan atıp tutmayalım arkadaşlar. annem kalp ameliyatı oldu, aylarca yoğun bakımın şokundan çıkamadı. depresyona girdi, bir sürü sıkıntı yaşadık. vücut yaraları psikolojisindeki yaralardan daha kolay iyileşti.

dediği şu oldu, ölecek olsam da bir daha yoğun bakıma yatırma, hakkımı helal etmem.

ananemde de aynı sıkıntıyı yaşadık. başını oğullarının yanında dahi açmamış birinin yarı çıplak yatırılması o halde kendine gelmesi yatanlara şahit olması..
kaldı ki ziyaretçiler girip çıkıyor. burada işaret edilen seks değil, cinsellik değil, insan ve mahremiyet hakkı.
devamını gör...
yoğun bakıma yatmamış yahut yatan bir hastanın dilinden yaşadıklarına şahit olmamış olanların anlayamacağı tavsiyedir.

amacı, gayesi hakaretin dibine vurmak, islam ve müslümanlara yaftanın en aşağılığını takmak olanlarca mal bulmuş mağripli gibi sarılacak konulardır.

isteyen umum vaziyette yatsın, ama hassasiyeti olana da hakaretle saldırmak sizin medeniyetinize yakışır ancak yuh be!
devamını gör...
ya bunlar artık iyice yoldan çıktı, asansörde hallenenler, yoğun bakımda hallenenler ne pislik zihniniz varmış arkadaş. adam orada canının derdinde, kim bilir belki bilinci bile kapalı ama bu nokta noktaların savunduğu fikirlere bak.
devamını gör...
hasta ve yakının hassasiyetleri gözönünde tutulunca gayet makul gibi duran fakat ülke gerçeğiyle örtüşmeyen ve karşılanması oldukça güç bir istek.

türkiye'de kadın ve erkek olarak ayrım yapılabilecek sağlık personeli yeterli sayıda olmadığı bilgisi var .hakeza hastane de öyle .ülkedeki sağlık sistemindeki sorunları bilmeden böyle bir çıkış yapmamak daha doğru olur .
diyelim ki kadın erkek ayrıldı ki gönlüm bundan yanadır yeterli personel yoksa burada nasıl hizmet verilir ?

diğer bir husus da harem selamlık uygulama isteyen şahsın kadınların eğitimi ile ilgili fikirleri . sosyal medyada takip edenler bilir kadının çalışmasına zihnen karşı kadınların ev hanımı olmasını önceliyor.fakat iş hizmet almaya gelince kadın erkek ayrımı istersen burada çelişkilerinle yüzleşmek zorunda kalırsın.
kız çocuklarının okutulması bu anlamda daha önem kazandı umarım bunu anlayabilecek kıvama gelirler artık .
zeki ve kapasitesi olan kız çocukları ileride evlenip kocişkosuna yaptığı sunumları instagramda paylaşacağına okuyup çalışıp insanlığa faydalı olması için yönlendirilmeli . yok öyle hem pastam dursun hem karnım doysun .
devamını gör...
aslında bunu kınayanların, hallenme olarak görenlerin karılarını, kızlarını, analarını çıplak olarak yoğun bakımda yatıracaksın. nasılsa hasta yakınları arada bir giriyorlar, yoğun bakım odalarına. şimdi adamın karısı yaralı olarak yatıyor, abazan da kendi hastasına bakmak için odaya gidiyor. karısının altını değiştiriyorlar. o esnada sağı, solu açılıyor. abazanın karına bakmasını ister misin?

istemezsin koçum istemezsin! burada dini, diyaneti gömmek için " hallenme, sulanma" deyip demagojiye girersin, lakin iş pos bıyıklının annenin, karının, bacının; göbeğine, bacağına, koltuk altına bakmasına gelince bunu istemezsin. annenin, bacının, karının bu organlarından birisi açılsa bakmasın diye pos bıyığı gözünle betona gömersin.
devamını gör...
bu eleştiriyi seküler yaşam tarzını benimsemiş biri yapsa sizi temin ederim bir kısım insanın bu konu ya ilgisini çekmezdi ya da çok bilmeden fikir beyan ederek bir kesimi aşağılama, sapıklıkla ithamı gibi uç düşüncelere kapılma ihtiyacı hissetmezdi. ayrıca bu sapıklık ithamını öyle normalleştirdiler ki herkes çıplak olsun zihn yine de asla cinsellik düşünmesin, çıplaklık normal bir şey haline gelsin düşüncesi iyice yerleşmeye başladı. evet, gerçekten de toplumda herkes çıplak olsa çıplaklık cinselliği kamçılayan bir şey olmak konusunda etkisini yitirir. ama bu tamamen farklı bir toplum tasavvurudur ve kaybedilecek birçok şey de vardır bu durumda. fakat bu itirazı bile cinsellikle birleştirip yorumlama ihtiyacı duyanlara binaen ben de böyle yorumladım. olay cinsellik meselesinden daha kapsamlı bir mahremiyet, zorunluluk olmadığı halde insanın istemediği kişilere istemediği şekilde görülmeme hakkı kapsamında insani bir itiraz. hemşire, hasta bakıcı görebilir de diğer hasta niye görsün kardeşim. yobazlığın lüzumu yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar