bu kimin haddi, kimin değil bilmiyorum. bazen canımı çok sıkıyor bu yorumlar, bazense kendimi bu yorumları yaparken buluyorum.
yoksul bir insanın harcamaları hakkında yorum yapmak hangi kıstas ile etik sayılabilir? kişi iphone 11 alıyorsa birçok insan yorumda bulunacakken, akşam evinde çay demlemesine kimse bir şey demez. bunun gerçekten bir ölçüsü mü olmayı yoksa kimseyi ilgilendirmemeli mi? bu yoksul birinden maddi yardım istiyorsa yardım edecek olanın yorumda bulunması biraz daha normal karşılanır ancak yardımda bulunmayacak olan insanların yorum yapmaları doğru mu? bunun maddi yani parasal bir kıstasının olması bana doğru gelmiyor. çünkü herkese yorum yapma haddi tanıyor bu türden bir kıstas. ancak iphone 11 alan, her gün iki paket sigara içen bir yoksul görünce istemsiz olarak yorumda bulunuyorum içimden. bunu dışa vurmak mı yanlış olan, yoksa içten düşünmek de mi sakıncalı bilemiyorum. yazarların düşüncelerini merak ediyorum.
devamını gör...
yoksul bir kişinin temel ihtiyaçları için çocuklarını sevindirmek için maddi durumunu sarsmayacak eğlence ihtiyaçları için kimsenin yorum yapmaya hakkı yoktur.yoksul kişi ihtiyaç dışı yani lüks harcama yapıyorsa yine kendini ilgilendirir yorum yapılamaz.yorum yapılacak kısım bu kimsenin sana bana gelip “abi/abla çok sıkışığım,çoluğuma çocuğuma ekmek alamıyorum” dediği anda ‘ayranın yok içmeye tahtıravnnla gidiyosun ...’ denebilir.elindeki malını çarçur eden kişi böyle söyleyerek sadece demogoji yapıyordur.vereceğiniz 20 lirayla sigara alıyorsa hani çoluk çocuk ekmek falan denebilir.en basitinden insanın aklına bu tarz düşünceler düşer.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar