yol yaptılar

ilk olarak van depremi ardından biz toplanan deprem fonuyla duble yol yaptık acıklaması sonrasında herkesin agzına dolastı, ardından siyasi sohbetlerde o kadar yol yapıldı denildi, en son işte adalet yürüyüşü sırasında başbakan o yolları biz yaptık deyince milletin ağzına hepten dolandı.
devamını gör...
80 yıldır tek yaptığı şey heykelden başka bir halt olmayanların mevcut hükümeti küçümsemek için çıkardığı demagojidir.

sen ne yaptın? diye sorarlar adama. susuzluktan, çöp dağlarından ve lağım kokusundan şehirlere gidilmiyordu.

edit: bize demokrasiye geçtikten sonra chp nin yapmış olduğu eserlerden, fabrikalardan bir örnek verir misiniz sayın eksiciler?
devamını gör...
kafası geçen yüzyılda kalmışların sloganı. 80 yıldır tek yapılan şey heykelse bu hükümetin sattığı kurumları, fabrikaları kim yaptı?
devamını gör...
klasik akp'yi savunma sözü.

yol yaptı ama maliyetinin 2-3 katına yaparak yandaşlarını da zengin etti...

16 yıldır sattığınız-özelleştirdiğiniz her şeyi sizden öncekiler yaptı lan... havadan mı geldi o kurumlar, fabrikalar, limanlar şunlar bunlar... bunlar olmasaydı neyi satacaktınız?
devamını gör...
çok şükür memlekete eskisine göre %50 daha çabuk varıyoruz.
sadece karayolu yapmadılar, havayolu da yaptılar, demiryolu da.
artık uçağa binme ile otobüse binmenin fiyatları neredeyse eşitlendi.
ulaşım olayını ve insana etkisini doğru anlamış ve çözmüş bir iktidar var.
şükür.
devamını gör...
orta ve alt sınıf için hayati bir konudur bu. niye? doksanlı yılları hatırlayın. haber bültenlerini. her gün hatalı sollama ve çok ölülü kazalar. orta ve alt sınıf için yol daha çok önemli. bu savunmayı getireni aşağılayan kişi ya yeni yetmedir ya da orta sınıf değildir. yol mühim. trenyolu konusunda bir dönem daha atılgan bir hal vardı, bu konuda bir gevşeme var sanki. bunun üzerine yoğunlaşacak bir kamuoyu ve muhalefet baskısı iyi olurdu aslında. bir de şey özel otomobil işi ekonomik çarkın dönmesi için mühim, biraz da ailece rahatlık ve mahremiyet şeysine toplumca düşkünlük ,az biraz da bilhassa at sevdasının yansıması olarak erkeklerdeki araba merakından ötürü bizde karayolu her zaman yine de öncelik olur.
devamını gör...
orta sınıf zekası ile anlaşılmayan mevzu. kim istemez gidilecek yolu olmasın. ama ister alt sınıf ol, ister üst tek derdi bu değil insanın. adalet ister insan en önce, hürriyet ister. hakkını ister önce, sonra da huzur. yol önemli mi evet. ama olmazsa olmaz çok daha önemli şeyler de var insan hayatında. maalesef bu iktidarda ise yukarıda sandıklarımın hiç biri yok. cüz kül üzerine tegaddüm etmez. bu dediğim de akp gençlik kollarında öğrenilmez.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar