ypg

gerçekçi olmak gerekirse bölgedeki diğer tüm kürt hareketlerini baskıyla susturmuş, arkasından ışid'e onlarca bölgeyi kaptırınca yüz binlerce insana kucağını açan türkiye'yi bunlara yardım ediyor mavrasını sıkarak kendi güçsüzlüğünü maskelemiş, öso'nun arkasından iş çevirip yangından mal kaçırırcasına davranıp esed'le bile iş birliği yapmış, şengal'den kaçan peşmerge'yi hain ilan ederek gerçek savaşçı kendileri olduğu algısını oluşturmaya çalışmış ve şimdi de bazı sevgili yazarlarımız tarafından kahraman ilan edilmiş içine büyük oranda pkk/pyd kaçmış yapıdır.
devamını gör...
habere göre "ypg militanları, suriye'nin kuzeydoğusunda bulunan kamışlı kenti yakınlarında aynı aileden 13 kişiyi katletti".

"ypg’nin geçtiğimiz hafta arapların ikamet ettiği tel halil ve haciye köylerinde de aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 42 sivili, işid’e destek verdikleri gerekçesiyle katlettiği basına yansımıştı.

bu arada işid’in, ayn el arab olarak da bilinen kobani'ye yönelik perşembe günü başlattığı saldırılarda 30 değil, 60 köyü ele geçirdiği iddia edildi." *
devamını gör...
ypg, çok temiz, ama aynı zamanda düşmanına karşı sert bir savaş yürüttü. uluslararası savaş hukukunu hiçe sayan hiç bir davranış sergilemedi. esirleri öldürmedi. acımasız videolar yayınlamadı, düşman ölülerinin vücut bütünlüğüne dokunmadı. işkence yapıp kelle kesmedi. saldırganı yenmek için zaten bunların hiç birine gerek yoktu.sürüler halinde gelen işgalci tecavüzcülere aman tanımadı, onları etkisiz kılmakta tereddüt etmedi ve böylece savaşı kazandı. uluslararası güçlerin, demokratik değerlere bağlı çevrelerin korkulu rüyası olan işid kobane de belinin tam ortasından öldürücü darbesini aldı.
devamını gör...
amerikanın başarısını sahiplenen örgüttür... oy bizi öldürüyorlarr ühühühü oy bizi darma durman ettiler ühühüh diye diye galip gelmişler...
devamını gör...
''türkiye adamsa gelsin girsin suriye'ye'' gibi videolari sosyal medyaya suruyorlarmış... turkiye ışide destek vermedigini ispatlayacak hem niye bu kadar delirdiniz.. katliam yapiyorsunuz orada. amerikanın israilin isine gelen kanton bolgeler icin türkmen katliamı yapiyorsunuz..
devamını gör...
pkk'nın suriye'deki silahlı kolu. israil ve amerika severliği hat safhada olanlardır. ypj adında kadın savunma kolları var birde. bir efsaneye göre rojava'da kadın devrimi yaptığı söylenir. ama sadece söylenir.
devamını gör...
iddiaya göre abd artık bu örgüte silah/mühimmat desteği vermeyecekmiş. inanalım mı?

"....bir gazetecinin, “üst düzey bir savunma bakanlığı yetkilisi, abd'ninypg'ye artık silah ve mühimmat vermeyeceğini söyledi. bu durum böyle ise türkiye ile ilgili başka bir durum ortaya çıkıyor. buna ne dersiniz?” şeklindeki sorusuna warren, abd'nin bundan böyle ypg'ye silah ve mühimmat sağlamayacağını belirterek,

“artık ypg'ye silah ya da mühimmat sağlamıyoruz. daha önce havadan balyalar halinde sağladığımız silahlar, suriye arap koalisyonu içindi. bundan sonra gelecekte yapılacak silah ve mühimmatlar arapların başını çektiği suriyeli muhaliflere gidecek. şu andaki politikamız bu” diye konuştu." *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar