yüce midir ki türk milleti

bir millet neden yüce olsun? israiloğulları yücelikte en iddialı millet değil mi?
nedir bu yüceliğin ölçüsü?

dillerde dolanan yüce türk milleti sözünü bir müslümanın normal karşılaması ve dahi ikrar ve tekrarı ne kadar normal?

yüce türk milletine sualimdir... töbe töbe... ne yücesi lan milletlerden bir millet işte.
devamını gör...
söz konusu milletin atalarının islama ve bütün insanlığa yapmış olduğu sayısız hizmet yüce sıfatının müsebbibidir. bizde o güzel insanların torunları olarak bu durum ile övünüyoruz ve atalarımızı örnek almaya çalışıyoruz. buradaki yücelik sadece oğuz boylarından gelen türklere ait bir özellik değildir. ve bunu kafatasçılık olarak atfetmek ise iftiradan ileri gitmez.
devamını gör...
adem aleyhisselamın zürriyetinden, ibrahim aleyhisselamın milletinden ve muhammed aleyhisselatü vesselamın ümmetindeniz denir. buradaki millet dışında yüce denecek bir millet sanırım yoktur. ki biz türkler de sanırım kendimizde bunu gördüğümüz için böyle demişiz.
şimdi böyle bir şey kaldı mı orası meçhul tabii.
devamını gör...
yücedir türk milleti.
bir soru.
kimse kusura bakmasın bu millete dahil olduğum için türk milletini yüce sayıyorum.
başka millete dahil olsaydım o milleti yüceltirdim.
devamını gör...
arap asıllı bir türk olarak, türkler müslüman olduktan sonra, kabul ettiğim bir yüceliktir.

yaklaşık son 700 yılda islam sancağını taşıyan bir millettir. lider ruhlu bir millettir.

tabi kafatasçı düşünenleri kaale almıyorum veda hutbesini bilen biri olarak.

insan, yaratılmışların en şereflisidir. ve veda hutbesinde ey insanlar denir.
devamını gör...
insan insandır hiç bir millet yüce değildir. atalarımız delikanlı adamlarmış hepsi bu ama alçak olanlar da elbet varmış.

bir bilginin de dediği gibi "tepeden tırnağa eşsiz olduğunu unutma; tıpkı diğer herkes gibi."
devamını gör...
tarihimiz boyunca nasıl bir millet olduğumuzu her daim göstermişizdir bu da yücelik için yeterlidir.
laf salatasına gerek yok.
hele ki bu işi dini yada ırkçı söylemlerle aşağılamaya çalışmak gaflettir.
yüce türk milleti demek ne islama aykırıdır ne de kafatasçılıktır.
devamını gör...
türk: kültür
millet: din

islamın kılıcı türk milletidir.

bu haliyle cevabı evet olan sorudur.
devamını gör...
islamın kılıcı türk milleti haçlı birliği natoyla afganisgan'da abd ile birlikte ona müslüman öldürmede yardimci oluyor. ırak ve suriye'de müminler islamnın kılıcı türklerin hava üslerinden kalkan uçaklarla bombalanıyor. beylerrr rüyadan uyanın! tarih başka şu an başka!
devamını gör...
islamcıların türk kimliği ile sorunu adlı bir kitap yazılmalı kimse yazmazsa bu ulvi görevi ben yerine getireceğim.

cevabı evet olan sorudur en basiti türk milleti tarih boyunca tahtadan veya alçıdan yapılmış bir şeye tapmamıştır bunun için bile yücedir.
devamını gör...
insanların üstünlugu takva ile ise milletlerin üstünlügü de takva iledir. türk milleti efendimiz sav in "türklere ilismeyin" sözüne mazhar olmus bir millettir. hz muaviye türklere ilisen bir komutana " bir daha yapma. vallahi ben Allah rasulünden isittim ki türklerin bayragı yonca ciceginin oldugu beldeye kadar gidecek" (avusturya macaristan). yaptıklarına bakıyoruz. ehli beyti abbasilerin serrinden korumak icin o mübarek soydan gelen insanları ahlat a yerlestiriyor. o soydan kimin geldigini kaydeden birimler olusturuyor. ki bu uygulamayi daha önce kimse yapmamis. böylece hem karısiklık olmuyor hem de onların sadaka almaları caiz olmadigi icin harama girmiyorlar bu uygulama ile.
abbasi halifesi el kaim halifelik vazifesini biz artık tasıyamıyoruz. sancagı kabul buyurun dediginde. türkler biz islam ugruna savasalim siz halifeliğe devam edin diyor.
türklerin islamı kabul edisine baktigimizda kılıc zoruyla kabul etmeyip kendi rizalariyla islamı seciyorlar. hic bir cıkarları olmadan Allah ugruna savasıyorlar.
kurtlerden bir asiret reisi bediuzzamana bir mektup gonderiyor. mektupta gel bir kürt cemiyeti kuralim. ılerde haklarımıza zeval gelecek olursa direniriz diyor.
bediuzzaman ben turklere kılıc cekmem. ben maide süresi 54. ayetin türklerden bahsettigine iman etmisim diyor.
şimdi hal böyleyken turklere basit bir milletmis gibi davranmak dogru degil. bu zamana kadar islamin bayraktarligini yapip,islama pek cok hizmet vermis bir millet cünkü. hatta ibni arabi hazretleri osmanlı devleti kurulmadan 70 yıl once bir kitap yazıyor ve o kitapta "yakın bir tarihte oyle bir millet gelecek ki ehli beytten sonra islama bu kadar hizmet etmis ikinci bir millet olmayacak" diyor ve kitapta osmanogullarından bahsediyor.
sözün özü: türkler islam sancagini kanaatimce hala elinde tuttugu icin üstündür. ıslam vasiflarindan sıyrıldikca bu üstünlük izale olacaktır, damarlarında akan serefli kana ragmen.
üstünluk enaniyetine giren israilogullari ve arapların düstügü gaflete türkler de düsebilir.
bize düsen islamı yasayarak,basarının Allah tan geldigine inanarak islama hizmet etmektir.

devamını gör...
konuyla alakalı çok fazla bilgim yok, uzmanı da değilim fakat uzman olan ve konuyla pek alakalı bir büyüğümüzden işittiğim üzere türk kelimesi törek kelimesinden gelmekte ve anlamı töre sahibi demekmiş. türklere böyle denilmesinin sebebi de peygamberlerin törelerine çok sadık olmaları imiş. türklük tanımı bir ırktan ziyade peygamber töresine sahip çıkan, tabi olan millet için kullanılıyormuş. türk olmayıp türklere özenenlere ise türkmen demiyormuş.

bu açıdan bakılınca pek ala da yücedir diyebiliriz. ki daha önce yazıldığı üzere yüzyıllardır islama yaptığı hizmet ortada. bazı alimler maide suresi 54. ayeti kerime türklere işaret etmektedir der. hasılı yücedir türk milleti.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar