yumruk

*

ellerin parmaklarını kapatıp sıkarak aldığı şekil. karşı tarafa atıldığında tahrip edicidir. kavgada kullanılır. bir de slogan atarken. her şekilde öfkenin belirtisidir.
devamını gör...
efendim gençliğini, brucle filmlerini izleyerek geçirmiş olan bizim tesettürlü kızlarımızın fena halde geçirdiğidir. kullanılması gerektiğinde gayet iyi bir şekilde kullanırlar.
devamını gör...
omuzdan atılır.
bisepsleriniz ne kadar kuvvetli olursa olsun omuzlarınız zayıfsa istediğiniz kadar vurun çok bir şey ifade etmez. bisepsler o kadar mühim değildir aslında.

atılması gerekn noktalar ise kafa için 3 tanedir: çene kemiğinin boyunla birleştiği nokta, çenenin profilden bakınca ortası ve çene. ayrıca yumruğun tamamı hedefe oturtulmamalıdır. yumruğunuzu sıkınca orta parmağının ucu yani en sivri kısmını oturtmak gerekir. eğer tamamını oturtursanız geri tepen güçle (delip geçemeyeceğinize göre) elinizdeki karpal kemikler metakarpal kemiklere doğru gömülür. yani o sivri kısımlar artık sivri değildir. dirsekten atmaya kalkınca bileğiniz de kırılabilir. normal kırık olsa gene iyi ama el çok karışık yapıda olduğu içün parçalı bi kırık olursa vay halinize! mikro cerrah arayın artık.
ayrıca olası kavga durumunda kavga etmek istemiyorsanız * ama kaçamıyorsanız karaciğerine vurun kavga başlamadan bitmiş olur.
devamını gör...
ellere iki tane dumbellalınır, boşlukta yumruk çalışılır. bu şekilde kol ve omuzlar güçlendirilebilir. bu şekilde çalışılırsa, hem daha güçlü, hem daha hızlı vurabilirsiniz.

devamını gör...
en zayıf eller bile bazen yumruğa dönüşür. kemikleri, vurduğu yerden daha çok acır ama olsun. yumruk atmak onurlu bir iştir.
devamını gör...
basketbol hakemlerinde yumruklu ellerini birbirinin etrafında çevirme, topu elinde bulunduran oyuncunun topla yürüme yaptığını gösterir.
devamını gör...
basketbol hakemi eğer yumruklarını sıkmış ve baş parmakları yukarıyı gösterecek şekilde iki kolunu da kaldırmışsa hava atışı kararı vermiştir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar