yumurtalık bölümünde kesilmiş limon olan buzdolabı

kesilmiş limonluk bölümlü buz dolaplarının piyasaya sürülmesinin vakti geldiğinin kanıdır.

nereye koyucaz bu kestiğimiz limonları kardeşim.

ha bide küflenmiş limonun karıncaları kaçırmak için kullanılması vardır ona hic değinmiyorum bile.
devamını gör...
yumurtaların mekanına çökmüş bir limon yarısıdır. ekşidir. bir kaç gün durduktan sonra iyice pörsümeye başlar. sonra bu bozulmuş diye atılır. ama onun yeri orasıdır işte. çoğu zaman yerine yeni limon kesilir o kullanılmaz. görevini tamamlamıştır.
devamını gör...
kesilmiş limonun yumurtalıkta işi ne ola ki?
yumurtalar yıkanmadan konuluyor oraya, yıkansa bozulur çünki. e limon da kesik, yarım, öyle açık hem de yavrucağızım mikropla haşır neşir olmak durumunda kalıyor. nerde kaldı bunun vitamini?
devamını gör...
yumurtalık bölümü kesilmiş limonlara tahsis edilmiş ve içeriye kati suretle yumurtaların girmesine müsade edilmemiş ise ''sorun olmayan'' buzdolabıdır. yok ara ara yumurtaların ara ara kesilmiş limonlara yer sahipliği yapan bir buzdolabıysa ''olmaz olsun'' buzdolabıdır. olmaz olsun derken, olmasa iyi olur, sağlık için, insanlık için, türkiye için. *
devamını gör...
her defasında yumurtaları kutudan çıkarıp dolaba yerleştirmeye üşendiğim için, dolapta yumurtalara ayrılmış bu özel bölümün sefasını yarım limonlar sürüyor bizim evde.

ama sadece bizim evde böyle sanıyordum. insanların ne çok ortak noktaları varmış meğer! kenarda köşede kalan. önemsemeyip birbirlerine söylemedikleri.
devamını gör...
ahan da ben de onlardanım; yumurtaları kartonundan çıkarmaya üşendiği için yumurtalık bölümünde kesilmiş limonu olanlardan..

hijyen meselesine gelince; kesilmiş limonun içini kullanıyoruz arkadaş, dışından bana ne yaw.. hala hayatta olduğuma ve ölümcül bir mikrobik hastalığa yakalanmadığıma göre sorun yok*.. zaten kabuğunu rendeleyeceğim limon kesilmemiş oluyor, ki onu da sebzelikte ya da yumurtalığın yanındaki boş alanda tutuyorum.
devamını gör...
dedemin buzdolabıdır. ilk yardım çantası gibi dolaptır aynı zamanda.

kuyruk yağından potansiyel anlık ağrı giderici bütün doğal içerikleri muhteva etmektedir.

devamını gör...
sonrasında yumurtaları da bir kapta raflara konan dolaptır.

hatta ve hatta annem gibi ileri gidip, buz koyma kabına et suyu doldurabilirsiniz!
sonra iceceğinize buz yerine et suyu atmayın aman he!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar