yürüyen merdivende durma adabı

yuruyen merdivende firsati bilip kadinlari taciz edenleri de gordum ya, bunun ilerisini dusunmek istemiyorum.

ayrica dikilip duracaksaniz sagda durun kardesim. sol taraf cikmak/inmek isteyene aittir.
devamını gör...
benim yıllardır üzerinde durduğum konu.yürüyen merdivenin sağında beklenir sol boş bırakılır.ama millet iki tarafı da bloklayıp geçecek yer bırakmıyor.hayır nasıl durulacağını merdivenin başında gösteriyor zaten.
devamını gör...
her ne kadar "madem yürüyecektin, yürüyen merdivene niye bindin?" mantığında bir insan olsam da, sağ tarafta durup solu boş bırakma ve arada bir basamak boş bırakma şeklinde olan adaptır.
devamını gör...
metro, metrobüs gibi toplu taşıma araç duraklarına konulduğundan beri oluşan adaptır, istanbul keşmekeşinde herkesin sakin sessiz yürüyen merdivenin keyfini beklemesi düşünülemeyeceği için koşturan insanlara da yol açmak için; kendini yürüyen merdivenin ritmine bırakanlat sağ tarafa, koşuşturanlar solda açılan koridorda tepişmektedir.
devamını gör...
evden çıkıp yürüyen merdivenle baş başa kalmak ciddi işkence benim için. çok uzun merdivenler haricinde ve çok yorgun değilsem yürüyen merdiven tercih etmeyip tabanlara kuvvet diyorum. çünkü insanları anlayamıyorum. neden yürüyen merdivende tanımadığım onlarca insanla imtihan oluyorum. çok acil işin varsa soldan yürü çık kardeşim. ama solda kalıp acelem yok diyorsan on saniye daha önce yukarda olmanın hesabını yapma. nefesini ensemde hissetmek istemiyorum aramızda bir mesafe olsun utanmasan aynı basamakta olacaksın. ben mesafe bırakırım arama baktım dibimde bitmiş biri bir adım atarım hop arkada ki gelir. yahuu ben senden kaçıyorum gelme dostum. az özel alan darlama beni zaten sıcak.
devamını gör...
ilk adım atacağımda ya merdivene denk gelmez de araya denk gelirse diye çok korkuyorum, adımı atınca rahatlıyorum. en sonda da o tedirginlik oluyor. hiç sevmem o yüzden.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar