sol şerite yavaş yavaş giden şoför gibidir. "yürüyen merdivende sol taraf çabucak çıkmak isteyenlere ayrılmıştır" diye yazılı bir kural yok ama yine de durumun böyle olduğunu herkes bilir. bunu düşünemeyen kişiye bir ihtar çekilmelidir.
devamını gör...
(bkz: o benim)
evet. hiç hazzetmem yürüyen merdivende çıkarken koşarak yanımdan geçmeye çalışanlardan. yürüyen yollarda da öyle.
arkadaşım işin acele ise normal merdivenden koşarak çık. istersen depara kalk. senin insanlara çarpa çarpa rahatsız etmeye hakkın yok ki.
hayır ben tembel tembel durmuş gidiyorum aheste aheste. ne diye yanımdan hızla geçerek beni hayatta geride kaldığım hissine gark ediyorsun.
ne diye herkesin benden önce bir şey başaracak, hayatta benden öne geçecek hissi uyandırıp panikletiyorsun beni.
mutlu mutlu dururken neden üzüyorsun beni.
ne hakkın var buna.
devamını gör...
bu tarz durumlarda çok kritik bir soru vardır ki o sorulmalıdır.. hem, naif bir sorudur, hemde çözelti niteliğindedir.

hacım/bacım memleket neresi ? . kaynaşma sorusu minvalinde herifin senelerdir istanbulda yaşayıp yaşamadığını öğrenmiş olun. başka memleketin ferdi ise ziyaretçi hatası olarak affedilebilir. lakin 20 senedir istanbulda yaşıyorsa, 80 falakaya kadar beis yoktur. ceza olay minvalinde uygulanmalıdır ki caydırıcı olsun.

ben yalovadan geliyorum hissiyatım nispetinde ben bile kavradım olayı zira.
devamını gör...
aslında başını biraz kaldırsa yazılı bir kural da olduğunu görebilecek insandır. özellikle istanbul sağa sola yetişmeye çalışan insanlarla doludur. kimsenin durmaması gereken yerde durup insanları engelleme hakkı yoktur. rahatına çok düşkün, kurallarla arası olmayan insanlar için taksi seçeneği mevcuttur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar