yürüyen merdivende solda duran insan

hemen hemen her gün karşŸılaşŸmak zorunda kaldığŸım gıcık olunası insandır.

şŸimdi hiç "yürüyen merdiven zaten yürüyor, bir de biz mi yürüyelim yani?" muhabbeti yapmaya gerek yok. yorgunsan, yürüyen merdivende durarak gitmek istiyorsan, sevgilinle sarılarak gitmek istiyorsan geçersin sağŸ tarafa, adam gibi gidersin. sol taraf boşŸ bırakılmalı ki acelesi olan, zaman kaybetmek istemeyen insanlar rahatça geçebilsin. bu kadar mı zor yani bunu uygulamak? sadece keyfi yüzünden solda durup arkasında kuyruk olan insanlardan küfür yiyen insanlara kim bilir kaç defa rastladım. yol isteyince de şŸaşŸırıyor bir de bunlar. çok garip bir şŸey sanki...

ha bazen öyle durumlar olur ki yürüyen merdiven hınca hınçtır. bu durumlarda herhangi bir boşŸluk yaratmak imkansızdır. e böyle olunca bir şŸey diyemeyiz tabii ki, durarak gitmek gerekiyor.
devamını gör...
yürüyen merdivenin kullanılış amacını tam olarak bilmeyen kişidir. merdivenin sol kısmının boş bırakılması yönünde küçük bir uyarı yapılsa belki de öğrenecektir ancak ülkemizde bu yönde hiçbir uyarı da bulunmamaktadır.
devamını gör...
yürüyen merdivende yürüyen insanları kızdırır genelde. yürüyen merdivenin gayesini biliyordur.
devamını gör...
şaban'ın gardrop fuata ya da emir eri şabanın komutanı hüsamettine attığı depükten atasım gelen insan.
devamını gör...
makas atılası insandır. gerçi yürüyen merdivende neden yürüyorsak.
devamını gör...
asıl saçma olan yürüyen merdivende yürüyen insanlar. şöyle ağız tadıyla yürüyen merdivende istediğin yerde duramıyorsun.biri uyarmazsa hemen duvarlardaki uyarı çarpıyor göze. git merdivenden çık o zaman. iki dakika duramayacak kadar meşgul bi insan mısın diyecek insandır da zaman yok bunları konuşmaya..
devamını gör...
istanbul'daysa bir çeşit alternatif intihar girişiminde bulunmuştur. dakika müsaade edilmez bu cinse. ankara'daysa gayet olağan bir durumun içindedir. öyle aval aval bakınır durur bir de etrafına. iki şehir arasında kalan bizim gibilerin cinnet sebebidir.
devamını gör...
this is spartaaaa diyip arkadan dekmüğü vurasım geliyor. arkadaşım avel misiniz ya solda neden duruyorsunuz.
devamını gör...
arkadan gelen bir uyarıyla hemen sağa geçebilir. fazla büyütülecek bir durum değildir.
devamını gör...
herkes sosyal medya kullanmıyor. solda beklenmezi öğrendim diye her şeyi bildiğini düşünmek doğru değil. solda beklenmez diye bir kural da yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar