yüzme bilmemek

eli ayağı hareket eden insanın ayağına 100 kiloluk taş bağlanmadıysa yüzememesi imkansızdır. yüzmek merdiven çıkmak gibi bir şeydir. harbiden ne saçma, adamlar eni konu kursunu falan açıyorlar.
t: bilmediğini sanmaktır. bir sanrı.
devamını gör...
ben bilmiyorum. ihtiyaç da duymuyorum. denize girip debelenip sonra ıslak ayaklara kum tanelerinin yapışması, sürekli acıkmak, genize tuzlu su kaçması, güneşin kavuran ışınları... bir insan bunlara katlanmak için neden para öder anlamış değilim.
devamını gör...
gurur duymadığım ama utanılacak bir şey olduğunu da düşünmediğim şahsımı ilgilendiren durum. denize girip, bir yengeç edasıyla sağa sola yürür iki şıpıdık yapıp, kafamı suya sokup nefesimi tutmaya, suyun altını görmeye çalışır çıkarım. bu suya olan korkumdan dolayı benim için ne kadar büyük bir şey biliyor musun sözlük? hiç! anca uzaktan bakar yengeç yürüyüşüme gülersin. neyse zaten ben de gülüyorum bu saçma durumu yaşarken. eheh.
devamını gör...
tamamen korkudandır, evet. biz de biliyoruz kendini serbest bırakınca batmadığını. ama işte sorun bi, neden bedeni serbest bırakıp da aa yüzüyorum diyemiyoruz? çünkü o suya güvenmiyoruz tamam mı? korkuyoruz abi ağlayarak yazıyorum şu an. merdiven çıkmak gibiymiş! merdiven seni boğmaya çalışmıyor ama. ağzına da kaçmıyor. çok öfkeliyim.
devamını gör...
bir antalyalı olarak hadi ya ciddi misiniz şeklinde soruyla muhatap edeceğim kişinin yüzme bilmeme ama yaz sıcağına dayanamadığından havuza, kanala ya da denize girip boğulmasıyla noktalanan aktivitedir.
devamını gör...
ınsanlık halidir. bebekler aslında yüzme biliyorlar. videolarini izlemiştim havuza atiyorlar ters dönüp suyun üzerinde duruyorlar bidon gibi. ınsanin sonradan unuttuğu birsey..
devamını gör...
denize girince en fazla 15 metre açılmaktır. gerçi karadeniz' in hiç şakası yok bazen, iki metre de açılsan ayağının altından bir anda kumu çekip boy veriyor sana.

neyse ki çözdüm ucundan kıyısından biraz da. ama şu var, en iyi yüzücüyüm diyen denize diklenmesin arkadaş, heybeti yetiyor uçsuz bucaksız denizin, nötr bir olgu gibi.
devamını gör...
burda yüzme bildiğini iddia eden birkaç hırpo görüyorum. ama eminim ki boyuna kadar yerlerde yüzüyorlardır.
komik vesselam. *
bilmeyenlere de tavsiyem bir kursa yazılın. aylık toplam maliyeti 200 lira olmaz. 3/4 ayda çok iyi düzeyde öğrenmiş olursunuz. teknik çalışmalar için de (bkz: serkan özkeskin) hocanın videolarından yararlanın. bu iş teknik işi.
devamını gör...
denize hasret bırakan durum. her deniz sezonunda o kulaç atanları hayranlıkla izler kendinizi de orada hayal edersiniz. açılmak, derinlere dalmak istersiniz. bunun hayallerini kurar daha derinlere dalış yaparsınız. tam bu esnada ayaklarınıza çarpan dalga sizi kendinize getirir ve sahilde suya değmekle yetinmeye devam edersiniz. denize 20 dakikalık mesafesi olan bir yerde yetişmiş biri olarak bir süre öncesine kadar böyledeydim. bu duruma bir son vermek adına iyi bir hocadan eğitim aldım ve artık makarnayla yüzebiliyorum. * karadeniz sahillerinin birinde gördüğünüz makarnalı benim.
devamını gör...
denizlerle fazla içli dışlı olmadım. zaten deniz değil bozkır çocuğuyum. 15 yılı geçkin bir zamandır denize de girmiyorum. girsem yüzme deneyimim olmadığı için açılamam, ancak kıyıya paralel şekilde kulaç atabilirim.
devamını gör...
bozkır çocukları için hiç utanılacak bir şey değil bence. hele de küçüklükten beri hiç deniz tatili yapmadıysanız. buna garibanlık mı denir başka bir şey mi bilmiyorum ama tatillerde en fazla köye kadar gidebiliyorduk biz.** deniz yoksa dere/baraj filan illaki vardır diyeceksiniz doğru ama onlardan da sanırım cinsiyet sebebiyle nasibimizi alamadık. öyle işte. Allah korusun ama bi gün hayatta kalabilmek için lazım olursa diye öğrenmeyi istiyorum yine de tabi...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar