zakir naik

zakir naik, aynı zamanda bombay'daki islâmã® araştırmalar kurumu'nun başkanı ve ingilizce uydu yayını yapan peace tv (Barış TV) nin sahibi.
Tam ismi zakir abdulkerim naik’. Ekim 1965’te doğmuş, takribi 45 yaşında ama dimdik ayakta. Doktorluğu hobi şeklinde boş vakitlerinde yapmakta, asıl zamanını alan şey dava, yani islam’ın tebliği.
incil, tevrat, hinduizm ve bazı dinlere ait kitaplar su gibi ezberinde. bu nedenle karşılaştırmalı dini konularda üzerine yok.
devamını gör...
hristiyan, ateist, yahudi ve islamın içinde yer alan reformcuların korkulu rüyası, dava adamı bir adamdır.

Allah var mıdır?
kuranda çelişki ve yürürlükten kaldırılmış ayetler var mıdır?
peygamber enden çok evlendi?

gibi sorulara müthiş, mantık ve bilimsel açıklamalarla yanıtlayan, imanı taklit olarak değil tahkik olarak benimseyen bir zattır.
devamını gör...
tıp doktoru olan çok da zeki hindistanlı müslüman. mesleğinden ziyade, insanlara islamı anlatmak ve öğretmek gibi bir misyon yüklenmiştir. pek de başarılıdır, aklınızda olan bir çok soruya cevap vermiştir.

kader meselesine değindiği video.
devamını gör...
ırf (islam araştırmaları vakfı) kurucusudur. çok zeki ve çok bilgilidir. akıllardaki itikadi ve fıkhi sorulara mantıklı, kaynaklı cevaplar veren hindistanlı islam alimi.
devamını gör...
takip edilmesi gerektiğine inandığım güzel insan. türkçe altyazılı olarak izlemediğim videosu kalmamıştır belki. yani sadece ingilizce de yetiyor normalde. ama aksanı bi' acayip. anlaması zor. Allah (c.c) yardımcısı olsun. ne diyelim.

(bkz: ahmet deedat)

ilave: amerika'da bazı eyaletlere girişi falan yasaklanmıştır. bildiğim kadarıyla dünyanın en kalabalık konferansını da vermiştir. 1 milyondan fazla insan vardı orada. papa'yı da münazaraya davet etmişti. lakin ki papa kabul etmedi. çekindi herhalde.
devamını gör...
dünyaya gelmeyi ben seçmedim diyen birisine
kurandan ayetle örnek vererek aslında dünyaya gelmeyi bizim seçtiğimizi anlatmıştır.
ayetin sure ve numarasını bilmiyorum ama
"bu yükü dağlara verdik kabul etmedi, meleklere verdik çekindi, insana verdik kabul etti insan ne cahildir"
mealinde bir ayetti.
devamını gör...
mantıklı cevaplar veriyor bir yanı mükemmeliyetçi bir islamcı, bir yanıda adnan oktarın programına katılan bir din sömürücüsü, baş başa konuşarak aklımdaki sorulara tam cevap almak isterdim, ama tam bir cevap bağırıp susturuyorsa hacı geç o işleri yemem ben, öyle yaparsa din düşmanlığı yapan ateistlerden pek farkı kalmaz gözümde.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar