zakkum

efsane bar grubu raindog'un ta kendisidir, hatta albümün intro'suda gayet sert bir başlangıç olan rndg diye bir şeydi sanıyorum. iyidir. tiplere bakmadan dinlemek daha iyidir.
devamını gör...
latincesi nerium oleander olan, akdeniz doğal bitki örtüsüne ait bir bitkidir. nemli ortamları sever, pembe ve beyaz çiçek açanları vardır, yaz boyu çiçekli kalır.
devamını gör...
zakkumgiller (apocyna-ceae) familyasından kışın yapraklarını dök meyen zehirli çalı ya da ağaççık. bütün akdeniz ülkelerinde ve türkiye'de kendiliğinden yetişir. park ve bahçelerde de süs bitkisi olarak yetiştirilir.

zakkum sıcak bölgelerde bahçelerde, iklimin uygun olmadığı yerlerde de seralarda yetiştirilir, zehirleyici özelliği glikozitlerden kaynaklanır. çok eski çağlardan beri yetiştirilen zakkumun katmerlileri başta olmak üzere pek çok çeşidi geliştirilmiştir.
devamını gör...
muhteşem bir ilk albüm sahibi gruptur. tüm şarkılar dinlemeye doyulmaz derecesinde güzeldir. hipokondriyak isminde sıradışı bir parçaları vardır ki klibi nefistir. hele ki yaralısın henüz dinlenmediyse çok, pek çok yazıktır. sözleri bir miktar ipucu verebilir diye..

(bkz: yaralısın)
(bkz: hipokondriyak)
devamını gör...
--- alıntı ---
•(yaprak ve çiçekleri) zehirlidir,
•kalbin atışını hızlandırır,
•idrar söktürür,
•dıştan: çeşitli cilt hastalıklarına,cilt kanseri ne iyi geldiği bildiriliyor.
--- alıntı ---
devamını gör...
2007'den beri hiç sıkılmadan albümlerini dinliyorduk ve yeni albüm için sabırsızlanıyorduk..sonra bir sabah baktık ki yeni albüm 13 çıkmış,ilk izlenim çok yanmış çok pişmiş bu adamlar oldu..artık o uçarılık gitmiş yerine bayağı bayağı olgun ve daha efkarlı adamlar gelmiş..ha kötü mü olmuş hayır ama biz eski tarzı da özleriz...distortion yoğunluğu önceki albüme göre gayet az...gerçekten çok başarılı olmuş,ellerine kollarına sağlık...siz boş albüm çıkartın yine dinlenir be hacı...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar