zaman gazetesi'nin bir milyon tiraja ulaşması

işe gelirken burç fm de sesli gazeteyi dinliyordum, zaman gazetesinde köşe sahibi bir yazarın konuya dair yazısıyla haberdar oldum bu durumdan. sözkonusu yazının içeriğinde zaman gazetesinin nasıl devrimci, nasıl statükoyla mücadele eden bir cengaver olduğundan, ardından da bedava dağıtılıyor iddialarına karşılık olarak call center a gelen telefonlaraki samimiyetten söz ediliyordu. bilmesek inanacağız...hayır bedava dağıtıldığını söylemiyorum, birileri parasını ödüyor ama onlar gazetenin ulaştığı kişilerden çok bölge esnafı...mesela oturduğum apartmandaki polis her gün beş adet zaman gazetesi alır ve tüm dairelere dağıtır. çabasını takdir ederim o arkadaşın. bu başka bir şey. mesela cemaate ait yurtlarda, dersanelerde amanzetesi abonesi olmak bir zorunluluktur. 5 kişinin kaldığı cemaat evine 5 gazete abonesi olması, sbs öğrencilerine anafen in denemeleri bahane gösterilerek zaman gazetesi aboneliği yapılması...dahası yurtlarda kalan öğrencilerin ailelerinin çocuklar için bıraktığı harçlıktan zaman ve sızıntı aboneliklerinin peşinen kesilmesi ve kalanının çocuklara verilmesi...

bugünkü yazıyı kim yazdı unuttum...gazeteyi inceleyen görür, o kişi cemaati bilmeyenleri inandırabilir ama biz her şeyi görmüş geçirmişleri ikna etmesi mümkün değil. tokat erbaadaki bir öğrenci yurdunda aylık harçlığının yarısına yurttan atmak tehditiyle el konularak zaman a ve sızıntıya abone yapılan öğrencinin harçlığı yalan söyleyene haram zıkkım olsun mu...daha binlerce garibanın el konulan harçlıları, esnaflara imzalatılan senetler çoluk çocuğundan değil ama kendisinden mesela akciğer kanseri olarak çıksın mı...allahtan korkun Allahtan.
devamını gör...
mümkün olabilir.tiraj dediğin ne ki gülüm.fakat bu 1 milyon yurttaştan kaç kişi okuyor bu gazeteyi merak ettim şimdi.benim evime de 2-3 yıldır kesintisiz geliyor.eski patronum inatla ödüyordur galiba parasını yoksa gelmez.hiç açıp okudum mu? hayır.pardon yalan olmasın geçen gün akit gazetesini bırakmamışlar eve mecburen şöyle bikaç sayfa bakmıştım.
devamını gör...
şöyledir:

bekar olduğumuz günlerde 3-5 arkadaş bekar evinde kalıyorduk. apartmana hergün yaklaşık 6-7 zaman gazetesi bırakılıyordu. binadaki diğer kişilerindir diye düşünüyorduk. gazeteler alınmaya alınmaya yığın olmaya başladılar. bir gün arkadaşlardan biri eve geldiğinde kapı önünde konuşan kadınları görüyor ve kadınlar bu arkadaşı kenara çekip kızıyorlar. niye almıyorsunuz gazetelerinizi diye. arkadaş bizim değil biz de sizin zannediyorduk diyor. meğer herkes bizim gibi gazeteler başkasının zannediyormuş. sonra getiren vatandaşa yönetici iyi bir fırça kayıyor ve gazeteler bir daha gelmiyor. mevzu budur.
devamını gör...
bizim apartmana her gün 250-300 tane bırakıldığı için normal olan rakam..

ricamdır bu adresine bir sürü gelen eşime dostuma gönderiyorum diyen arkadaşlar bizim apartumana da göndersin bikaç tane de adam akıllı bir gazete görsün binamız, hanemiz..
devamını gör...
her sabah dış kapıdan çıkarken hafif gerilip pis burun ile apartmandan uzaklaştırdığım gazetenin ulaştığı tirajikomik vaziyet.
devamını gör...
çevremde yüzlerce insanın aboneliğini iptal ettirmesine rağmen devam etmesi Allah'ın bir hikmeti olan olay. bereketli zaar. millet bıraktıkça çoğalıyor. yalnız şakirtlere bir şeyi anlatmak gerek. bir cebinizden alıp diğer cebinize koyunca cebinizdeki miktar değişmiyor. 72 millet de salak değil, o tirajın nasıl yapıldığını biliyor.
devamını gör...
kerizlerin beşer, onar almasından dolayı oluşan naylon tirajdı. şimdi o kerizler işinden atılıp, hapiste çürürken; hoca dedikleri kan emici ve avanesi amerikalarda hayatını yaşıyor.

yüce Allah beyin vermiş hepimize ve bizden kullanmamızı istiyor. müslüman yapmalı bunu ve akıllı davranmalı. ne fetö ne de diğer şarlatanlara kanıp çoluk çocuğunun rızkını boşa harcamamalı. dr house ne diyor bir kulak verin bakalım:

devamını gör...
benim bildiğim devlette memur olan bütün muhafazakarlar bu gazeteyi alıyorlardı. çünkü reis'le birlikte onlar da 'kandırılıyorlardı'. ya da işlerine öyle geliyordu bilemiyorum. sonuçta zaman gazetesi aboneliği fetö sempatizanlığının asgari göstergesiydi ve teşvik ediliyordu. misal:'25 yıl boyunca bu muhteşem eser için alın teri dökmüş herkesi tebrik ediyor nice 25 yıllar diliyor, sizleri sevgiyle saygıyla selamlıyorum.' - recep tayyip erdoğan
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar