zamane kızları

havuç paça kotu, bolca sürdüğŸü allığŸı ve "v" yaka tişŸörtüyle her yaşŸtan karşŸı cinsin dikkatini dağŸıtan objedir. ojeli parmaklarıyla erkeklerin hormonal dengesini alt üst eden bu dişŸi diğŸer kadınların küfür paratoneridir. hemen hepsinin abisi olmadığŸını düşŸündüğŸüm bu kitlenin üyeleri son zamanlarda anadolu'nun ücra köşŸelerinde bile karşŸımıza çıkabilmektedir. içlerinde derin bir baba korkusu olan bu arkadaşŸların tez zamanda marsta hazırlanacak kolonilere nakli yapılmalıdır. yoksa gezegenimizin ahlak yörüngesinden çıkması kaçınılmazdır.
devamını gör...
çeyrek asırlık * bir adamım böyle rezalet görmedim. bi çocuk (19-20 li yaşlarda) facebook da biz kızla arkadaş. öylesine mesajlaşıyorlar. tanışalı üç gün olmuş. (tam 3 gün.) ''beni ne zaman isteyeceksin.?'' ''seninle evlenmek istiyorum'' diyor. üç gün? yahu insan insanın üç günde facebook da neler paylaşıp, kabaca nasıl bir tip olduğunu bile anlayamaz. kaldı ki gerçekte...

abi var ya, meşe odunu... hangisi daha sağlam lan?

devamını gör...
zamane erkeklerinin karşı cinsleridir. ikisinin de iyisi kötüsü, doğrusu yanlışı, mümini müminesi vardır, toptan yargılamamak lazım.
devamını gör...
bunların okumuş, mektep medrese görmüş beş vakit namazlılarından biri, kendisine talip olan bu fakire, "kira da mı oturuyorsunuz" diye sormuş zamane kavramını da insan kavramını da inanç kavramını da mağmalara gömmüştür...

sana bir şey demedim, sitem de etmedim canım benim, aha şimdi söylüyorum: inşallah sürüm sürüm sürünürsün de maddiyatın bir halt olmadığını anlar olgunlaşırsın...beddu etmiyorum dikkat et, bu olgunlaşman için çok güzel bir dua...

ya da gönlündeki boşluğu dolduracak birini bulup evlenirsin 2 yıl geçer ve anlarsın o zaman hatanın kallavisini...
devamını gör...
çok rahatlar yahu. utangaç kız da kalmamış memlekette.

o değil de, ciddi şekilde evlilik yaşı çok yükselmiş. 25-30 lu yaşlarda bir dünya bekar kız nereden çıktı lan? eskiden yoktu. ben de bi ben evde kaldım zannediyordum.
devamını gör...
ah hiç çekilmez nazları
yüzünde makyaj tozları *
boğazda çay içerken
çektirtirler pozları *

(bkz: tutamıyorum) *)
devamını gör...
yemek yapmayı bilmeyen
ev işi yapmaktan aciz
dil pabuç kadar
büyüklere saygısız küçüklere sevgisiz
herkes bi ikoncan olma yolunda
kendi değerlerini
gelenlerini
göreneklerini kaybetmiş
ne biçim kızlar olduk biz ya..
*
*
devamını gör...
tembel çoğu ve marifetli değiller. ne bileyim eskiler misafir gittiği eve ve ''müstakbel kaynana'' gördükleri kişiye yardım eder, mutfaktan girer balkondan çıkarlardı. hazır eli değmişken elbiselerimi ütüleyenler bile olmuştu. ben mi ihtiyarladım onlar mı çok değişti anlamadım. *

o değil de, şu çok bilmiş, inandığı dinle ''dünyevi mutluluk'' sevdası arasına sıkışmış muhafazakar-modern-islamcı takılan kızları hiç sevmiyorum.

devamını gör...
yine söylemek zorundayım ki, ellerinden telefon düşmüyor. son zamanlarda özellikle ''selfie çektiren türbanlı''larla çok karşılaşıyorum. bildiğin hacı amcaların kızları bile ağırbaşlı, hanımefendilikten uzak olmuşlar. öyle bir pişkinlik, bed yüzlülük, kösele suratlılık ki;
yanakları al al olan hanım hanımcık kızlara rastlamak çok zor hale geldi. ben diyeyim milyonda bir, sen de binde bir.

banane ?
diyemiyorum işte. cehenneme kadar yolunuz var diyemiyorum, dilim varmıyor.
devamını gör...
pes oynayıp bir de futbol izlemeyi seviyorlarsa, kısmetleri bol olur.
devamını gör...
günlerinin yarısını facebook profili için resim çekmekle geçiren kızlardır.
devamını gör...
olumsuz görülen yanlarını yazıp, hemen gömmek kolay olanı tabi, durumları giderek ümitsiz olsa da, aralarında hanımefendiler yok değildir, sözlükte bile rastlanır .
devamını gör...
olmayanları tenzih ederim ama her ortamda arz ı endam edip "dm yok" triplerine girendir.
devamını gör...
çok fenalardır. çok çektirirler. sözlerimi karadenizli düşünür onay şahinin dizeleriyle sonlandırmak istiyorum.

erkeklerin suçu yok
şimdi kızlar zampara
devamını gör...
bütün suç erkeklerindir. biz istemedik mi rahat olalım 3 4 saat mesaj atmasın,biz istemedik mi kızlar arkadaşlarımızla da rahatça konuşalım. öyle rahatlığa böyle kızlar.
devamını gör...
yeni bir kavram girdi hayatımıza bilmem farkında mısınız?! artık orta yaşlı teyzelerin de, yaşını başını almış dedelerinde sözlenmiş gibi ağızlarından düşürmedikleri bir terim var: ‘’zamane kızları…’’

bir sohbet esnasında ya da ailecek gittiğiniz bir restoranda, iş yerinizde, yatak odanızda; kısacası her yerde bu kelimeleri en az bir kere duymuş olmalısınız. hatta şöyle devam ederler,

‘’bizim zamanımızda kızlar yüzlerini yerden kaldırmazlardı. hanım hanımcık olurlardı. yemek yapmayı, bulaşık yıkamayı bilir, iyi bir ev hanımı olurlardı. namuslarını korurlardı. şimdikiler fena, gözleri dışarıda hepsinin, bizim oğlanlara da dadanmazlar inşallah!’’

öyle bir dönem yaşıyoruz ki, artık ebeveynler oğullarını kızlardan korur hale geldiler. anneler pür dikkat, sanki kocalarının çapkınlıklarının peşindelermiş gibi, oğullarının kıyafetlerinde parfüm kokusu arar oldular. genel olarak kızlara nazaran daha serbest yetişen erkek çocuklara, daha fazla öğüt verir hale geldiler.. örneğin babamın ben üniversite için istanbul’a gitmeme yakın ettiği bir çift laf vardır, kıymetlimdir.

‘’oğlum, paraşütsüz atlama!’’

arkasından yüzümde beliren şapşal bir gülümseme…

‘’ben? atlamam, tabi, yok canım!’’

yılların tecrübesi, yer mi adam, her neyse…

ben ki ders mevzuları dışında serbest yetişmiş biri, ilk defa üzerimde bir baskı hissettim. cüzdanımdan prezervatifimi ayırmaz oldum. bu durumun yaşanmasının üzerinden seneler geçti ve ebeveynlere göre durum daha da vahimleşti.

artık kızlar, bir an önce erkek arkadaşlarını aileleriyle tanıştırıp yüz göz etmek istiyorlar ki erkek milletinin ayakları titresin şöyle bir. neyle karşı karşıya olduklarını bilsinler ki, hatun istemeden ayrılık falan olmasın.

halbuki eskiden, ferhan şensoy’un pardon filminde de izah ettiği gibi,

‘’ben kahvede asuman benimki demişim bir kere!’’ mantığı var idi. yani erkek ister, ailesiyle görüşülür, oğlan az da olsa para kazanıyorsa kız verilirdi bir güzel. direk başlık parasıyla da kapıyı çalabilirdiniz tabi.

ya da görücü usulü vardı misal. yine erkek mahallesindeki kızı uzaktan süzer, ailesine haber verir, danışıklı dövüş neticesinde nasıl olduysa artık kızla oğlan birkaç saat yalnız başlarına kalma fırsatı bulur, neticesinde de evlenip giderlerdi.

‘’zamane kızları…’’ deyimini yaratanlar içinse hala en iyi yollar bunlardır.

aslında bu durumu yerden yere vurup, ağzından kan getirene kadar eleştirebilirdim ama içimden bir ses ‘’bu sefer yönlendirme yapma, herkes kendi karar versin.’’ diyor. sahi merak ediyorum, eski tip erkek-kız ilişkilerini daha makbul bulan var, büyük şehir evladı kız var mıdır acaba hala?

örneğin babası trilyoner bir kız, içten içe o tip bir yaşam istiyor mudur? ya da…

-baba?

-efendim kızım?

-ben sizin tabirinizle yollu oldum, ama bana göre sadece sevdiğimle cinsellik yaşıyorum.

-ne?

-yollu oldum baba…
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar