zamanın hiçbir şeye yetmemesi

bizzat yaşadığım durumdur.

arkadaşlarım, akrabalarım, kitaplarım, öğrenmek istediklerim, zorunluluklarım, işim, evim arasındaki çok köşeli piramitin içinde kaybolmuş hissine kapılmama neden olan durum.

birini tam yapsam diğeri yarım kalıyor.
ne aciziz her şeye yetmekten?
devamını gör...
yetip yetmediği kişiye göre değişir ama bu düşünce gerçekten ilginçtir. zira zaman kavramını insanlar bulmuştur sonra da onun yetersiz olduğunu söylerler.
devamını gör...
her derde, kedere, ömre biçilen şifa niyetine içilen zamanın; hayat içinde kişinin beklemesiyle geçip giden ama çözümlere ve güzellikleri yaşamaya yetmemesi durumudur.

hayat her kötülüğü ve derdi yaşamaya yetecek kadar uzun, lakin güzelliklerin daha yarısına ulaşmaya yetmeyecek kadar kısadır. sevgide eksiklikleri ya da yaşayamadıklarımızı üst üste koyduğumuzda, bizden bir kaç biz daha çıkar mutlaka. hayalperestler içinde hayallerin en güzelini yaşamaya çalışıp zaman içinde bu hayalleri gerçekleştirme hedeflerimizden vazgeçtiğimiz nice günler, aylar ve yıllar vardır. ne gidendir zaman, ne de kalan!.. bizden sonra biziz arta kalan..*
devamını gör...
karantina boyunca hiç bir gün ekmek yapmadım. pasta da yapmadım. ben zaten tost yapabiliyorum sadece. 3 ay boyunca kendimi azıcık bile geliştirmedim. 3 asır sürse karantina yine de geliştirmem. sen ne yapıyorsun böyle deseler, onu da bilmiyorum. ama bir türlü zaman yetmiyor. ne için zaman yetmiyor, neye yetişemiyorsun deseler, onu da bilmiyorum. günler hemen bitiyor. yaaa bak yine bitmiş. demedim mi yetmiyor işte.
devamını gör...
sorun bende sanıyordum ama değilmiş. tüm suç zamanın. çok hızlı geçiyor. mesela çin'de bir virüs çıkmış dedikleri günü ve yayılan videoları dün gibi hatırlıyorum. hiç aklıma gelmezdi ki bizim ülkemize de gelecek, kısacık ömrümüzde sokağa çıkma yasakları göreceğiz, marketlerde kuyruklar olacak, luppo uğruna gece bakkallar dolacak...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar