zehirli ok kurbağası

mevcut 175 türü vardır. bir insan bu arkadaşa ellediğinde ölebilir. kabileler oklarının ucuna, bu hayvanın zehirini sürerlermiş. derisi her daim zehirlidir.
devamını gör...
'iyi ki türkiye'de yok ha.' dediğim kurbağa türüdür.

hatta bu gold kurbağadır, eleman'la diğer hayvanlar bile temas kurduğu andan itibaren 'ok yaydan çıktı artık.' misali, geri dönüşü olmayan bir yola giriyorlar ve sonunda da mevta oluyorlar.

hamam böceği, dere kurbağası, akrep, yılan, örümcek vb. gibi şeylerden korkan hanımlar; bunun'la karşılaşsalar, ne tepki verirler acaba?
devamını gör...
dünyanın en zehirli canlısıdır. ayrıca çok küçüktür. zehiri 150 insanı birden öldürecek güçtedir hatta dokunulduğu takdirde dahi felç edebilir. bu zehir yüzünden bir timsah türünün soyu tükenme tehlikesi altındaymış.
devamını gör...
brezilya ormanlarında yaşayan bir tür.kurbağasından tut karıncasına kadar her şeyi zehirli buraların,gene buralara bakarak ülkemiz cennet gibi,ne aslan,kaplan,puma,jaguarımız var, ne de köpekbalığı,timsah,piranamız.varsa varsa yaban domuzu,ayı,kurt var, bir kaç tür yılan ve akrep, denizimizde de en kötü canlı olarak denizanası var,onlarda da piyango kime vurursa tabi.
devamını gör...
zehrini dillere destan eden kurbağa. zehri fareler üzerinde denenecek olsa 30.000 fareyi öldürebilecek güçte olduğu söyleniyor. bu kurbağaların en bilinen türleri sarı ve mavi renkli olanlar imiş.

fotoğraflarına bakıyorum, bir türlü dünyanın en zehirli hayvanı olduğuna kendimi inandıramıyorum. çok sevimli ve güzel duruyorlar. renklerine hayran hayran bakıyorum deminden beri.

devamını gör...
poison (zehirli) sınıfındaki canlı olduğu için tensel temas sırasında zehrini sizin vücudunuza aktaracağı için ya ömrünüzün sonuna kadar felç bırakır ya da doğrudan öldürür. yılan, akrep vb. canlılar gibi venomous (zehirci) değildir ve kendini korumak için zehir atmaz, otomatikman size zehrini geçirir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar