zeka özürlü müslümanlar

eğer zeki olmak Allahın dinini , rasûlullahın sünnetini tahrif etmek ise zeka özürlü olmayı tercih eden müslümanlardır.
devamını gör...
vardır. bir çok kur an ayeti düşünün, düşünmez misiniz, akıl etmez misiniz diye başladığı halde ısrarla yoo biz akıl etmeyiz bu konuda şöyle bir fetva var diyen, başkasının akıl etmişliğine sığınarak üzerinden o sorumluluğu atan, nasıl olsa ben bu fetvaya göre amel ettim, yanlışsa da fetvayı vereni bağlar kolaycılığına sığınan tiplerdir. düşüneceksin abi,

aklının sınırlarını zorlayacaksın. o düşüncenin ağırlığı beyninin duvarlarında yankılanacak, acaba yanlış mı bir mana çıkarıyorum diye binlerce imbikten süzeceksin ha ondan sonra işin içinden çıkamıyorsan inandığın, bildiğin, güvenilir adedilen bir fetvaya göre amel edebilirsin.

haa burada ölçü şudur; düşüneceğim, akıl edeceğim diye de, şirazeyi kaçırıp da 50 sayfalık ilmihal bilginle sana mantıklı gelen her fetvayı kendine vermeyeceksin. diğer tarafta fetva veren adamın , islam alimlerinin birbilerine reddiyeler yazdıkları bir dönemde, diyar diyar, kütüphane kütüphane gezerek, birbirileriyle fikir alışverişinde bulunarak, aylar süren toplantılar düzenleyerek fetvalar veren, ömürlerini bu işe adamış insanlar olduklarını unutmayacaksın. yani senin google da botanik dersi için faydalı bitki araştırması yaptığın sırada karşılaştığın bir hadis hakkında 5 dakikada hüküm verirken, bu hadis hakkında hüküm veren insanların bu birikimini yabana atmayacaksın.
devamını gör...
ne yazık ki zeka özürlüyüz.anlamak için uğraşmıyoruz, araştırmıyoruz. ne işimize gelirse o. önce ben gafletindeyiz.unutmuşuz tek benle olmadığını.kurtuluşumuzun yine birbirimizin kurtuluşuyla olacağını. başkalarının iyiliklerini istemekten aciziz. bir o kadar da kibirli.hatamızı kabul etmiyoruz, af dilemek çok alçaltıcı gelir olmuş.sakala sarığa bağlamışız hocalığı.bizden iyi müslüman yok, herşeyi en iyi biz biliyoruz.kafiri de..
devamını gör...
daha dün alıntı biz sözde olsa ve sansürlense dahi ...'ya karşı terör estiren; bu ...'yı ve benzer şeyleri ima, rahatsız üslup, sataşma gibi nedenlerle silen, niyet okuyan, ayrıca bir yazara "kıvırma" diyen modların neden işlem yapmadıklarını düşündüğüm tanımlama.
devamını gör...
müslüman olmak için akıl sağlığının yerinde olması diğer bir deyişle cezai ehliyetin olması ön koşuldur. bu sebep zeka özürlü bir kişinin müslümanlığından söz edemeyiz. yani, nereden baksan tutarsız bir ifade..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar