zekeriya öz

istanbul daki özel yetkili cumhuriyet savcılarındandır.

büyük siyah gözlükleri vardır.

devamını gör...
söylentilere göre, kötü insanlarin hicbir acigini bulamadigi, netice de kendisini tehdit edemedikleri, nasil olur da? bir insan hayati boyunca bir tane dahi illegal is yapmaz dedikleri, ergenekon savcisi. anadolu yigididir.

bu aralar gatada dönen gatakulli olayina el atmistir.savunun ulen!
devamını gör...
davanın altından kalkamazsa sonu ferhat sarıkaya'dan beter olabilir.allah yardımcısı olsun.
devamını gör...
ümraniye'de ele geçirilen bombaları soruşturmak üzerine kalmış, şu soruşturmayı yürütelim bakalım dediğinde soruşturma dallanıp budaklanmış, daha sonra işin içinden kendi bile çıkamamış, yarabbi biz ne biçim bir işe daldık böyle diyerekten ergenekon davasını yürütmek zorunda kalmış bir savcı.
devamını gör...
yıllardır "yok mu bu ülkenin savcısı?" diye feryat ettiğimiz konulara belki kariyeri belki de hayatı pahasına * neşteri vuran alnından öpülesi savcı.
kimsenin yaptığının yanına kalmadığı bir ülke için Allah sayılarını artırsın demek geliyor içimden.
devamını gör...
hukukcu kimliğim olmasa da şu anda ekibinde olsam dediğim savcı. ne billim çaylarını demlerim, dosyalarını düzenlerim, masalarının tozunu alırım, bilgisayarların bakımını yaparım,... gördüklerimi, duyduklarımı, bildiklerimi de kimseye söylemem... keşke o tarihi ekipte olabilseydim dediğimdir...
devamını gör...
ergenekon teşkilatının başına çorap örüp, bu zamana kadar anlatılınca "komplo bunlar" denilen durumların komplo olmadığının açığa çıkmasında ve halka anlatılmasında emeği geçen büyük hukuk savaşçısı.
devamını gör...
hakkında bir sürü söylenti dolaşan ama apaçık biçimde cesur olan adam.

birde kimse hatırlatmamış, sene 1977, yine 'öz'ü temiz ve cesur bir savcı kontgerilla soruşturması için dava hazırlığı yapıyordu bülent ecevit'in desteğiyle, adı doğan öz'dü. öldürdü kontgerilla ve adı aydınlığa karıştı.

bugün kendisi ne büyük tesadüf ki aynı soyadla, aynı adamlarla mücadele ediyor. Allah(c.c.) yar ve yardımcısı olsun.
devamını gör...
ergenekon destanındaki yol gösteren kurttur. ülkemizi -allah'ın izni ile- düzlüğe çıkaracaktır.
devamını gör...
türkiye'nin en karizmatik insanıdır.

iddia ediyorum bir anket yapılsın ve şıklarda yer alsın. kesinlikle birinci çıkar.

hele hele o darbecileri dalga dalga alıp, ciyaklamaları eşliğinde savcılığa doldurması ve sonra hiçbirşey olmamış gibi güneş gözlüklerini takıp geçip gitmesi yok mu, offf ya. karizma budur işte abicim. adam hem cool hem karizmatik hem de yakışıklı.
devamını gör...
ergenekoncuların korkulu rüyası. hukuka saygı gösterilmesini isteyenlerin hukukçusu.
devamını gör...
şener eruygur'un eşine atfedilen ses kaydından:

-geçenlerde zekeriya öz ordaki bantları istetmiş. zekeriya öz mahvetmiş åžener'i sorguda. savcı felaketti diyor.
devamını gör...
türk hukuk tarihine hukuk kahramanı olarak geçecek, savcılığını yaptığı dava ve süreci hukuk fakültelerinde okutulması gereken cesuryürek savcı.
devamını gör...
türkçe sözlük-deyimler el kitabında 'kalıbının adamı','gözü karartmak','gözü pek','kelle koltukta gitmek' deyimlerinin karşısına adı yazılası şahsiyet.türk hukuk tarihinin en müstesna kişisi...bu ülkede bir zamanlar aşağılamanın,haksızlığın,iftiraya maruz kalmanın,yaftalanmanın en ağır olgularını yaşayanlar onunla gurur duyuyor..ayağı taşa değmesin...
devamını gör...
galatasaraylıymış. hem de geçen hafta galatasaray'a kongre üyesi olmuş. hem de sivasspor maçını tribünden seyretmiş. n'oluyoruz lan!

- ergenekon nerde?
- içimizde..!

http://www.yazete.com/Ergen...
devamını gör...
türkiyede derin devlet denilen (bazıları resmi görevleri olan kanundışı katl, gasp, tahrik, darbe vb. şeytani işlerde uzmanlaşan) iddia olunan terör örgütü mensuplarına ilişkin en kapsamlı soruşturmayı yapan/başlatan savcıdır. bakmayın iddia olunan dediğime aslında bu coğrafyada yaşayan herkes böyle bir örgütün varlığını güneş ışığının varlığı kadar yakınen bilir. burada iddia olunması sadece yargılanan kişilerin bu örgüte nisbetidir. cesurdur; zira kendisinden önce bu yola tevessül edenlerin başına ölüm de gelmiştir (bkz: doğan öz), işinden ekmeğinden olma da gelmiştir (bkz: ferhat sarıkaya). bunlara rağmen yaptıkları insanı kendisine karşı takdir duygusuna mecbur ediyor. kendisini beşiktaş ta adliyede her gördüğümde biraz çok tepeden bakan bir tavrı vardır. ilkin garipsemiştim. sonra kendi kendime "belki de birilerinin hırsından çatlaması için bu vakur pozlar daha iyidir. yıkılmam, geri adım atmam mesajı vermek istiyordur." diye söylendim. tevazu sahibi olsa da olmasa da ben kendisini çok seviyorum. yaptığı türkiye de yapabilecek insan azdı. hele savcı çok daha azdı. elbette hatası olabilir (ergenekon soruşturmasının) fakat en ufak bir taviz verilirse aç çakallar ortalığı toz duman edeceklerdir burası da açık. daha önce de aynen böyle oldu çünkü. biz herhangi bir insan için "hataları vardır, hatalarını da savunmayalım; bırakalım yargılansınlar" diyoruz; adamlar en fazla uyarı yahut kınama verilecek durumda "meslekten ihraç" ediveriyorlar. bu yüzden kesinlikle yem edilmemeli. darbe hukukçularının eline bırakılmamalı.
devamını gör...
kendisini soruşturma yolu açılmıştır. biz birbirimiz yerken bizi asıl yiyenler bizi yiyilmekten kurtacak kişiyi yiyecekler.
(bkz: uyuma ahali)
devamını gör...
100 yıl sonra bu ülkenin tarihini okuyan torunlarımız içinde yaşadıkları demokratik ve müreffeh ülke için ilk önce bu adamı anacak ve saygı duyacak ve fatiha okuyacak.
devamını gör...
karanlık zamanlarda ortaya çıkan, ülkemize, milletimize ihanet içerisinde olan insanları korkusuzca sorgulamış, hakettikleri yere gitmelerinde büyük payı olan güzel insan.
devamını gör...
son ergenekon dalgası kapsamında göz altına alınan gazetecilerle ilgili:

"kimseyi gazecilik görevinden dolayı gözaltına almıyoruz"

ve ayrıca "gözaltılan yazılmış yada yazılacak kitaplarla alakalı değil.soruşturmanın gizliliği nedeniyle açıklanamayacak deliller var. soruşturma elde edilen deliller nedeniyle başlatılmıştır. asılsız değerlendirmeler soruşturmaya zarar verebilir. görevimizi yaparken hiçbir makamdan emir ve talimat almıyoruz" demiş, istanbul cumhuriyet savcısı.
devamını gör...
ne yaptığını kendisi de bilmemektedir. henüz basılmamış kitaba sarmıştır şimdi de. türkçesi bozuktur. doğmamış çocuğa don biçmiştir. tipik fetullah neferidir.

yazdığı iddia olunana o onbinlerce sayfalık iddianameleri okuduysa ben bir şey bilmiyorum. tarihe adını kara harflerle kazımıştır. türkiyedeki en büyük hukuki ayıptır.
devamını gör...
bu adam hukuk bilmiyor. anayasayı bilmiyor. türk ceza kanununu bilmiyor. bu adam hukuk cahili. türkiye'de karar mercinde bulunan tipik bir tip. cahillikten cesaret alıyor.
devamını gör...
türkiyedeki hukuk fakültelerinden birinden mezun olmuştur.

(bkz: hukuk fakültesi)

acaba diğer mezunlar ne durumda, bu ülkede hukuk eğitiminin kalitesi ne?

sen dünyanın en güzel en mükemmel anayasasını-kanunlarını ithal etsen
(çünkü kanun yapmayı bilmiyoruz, o belli. öyle bir kültürümüz yok)
uygulayıcısı yetersiz olduktan sonra randıman alamazsın.
devamını gör...
bir tebligatla, ulkeyi ortacag'a geri goturme potansiyeline sahip, kiralik savci. aslinda kendisininde bir zaman makinesiyle ordan geldigini dusunuyorum, sen bu devirde neyi nasil sakliyorsun, pentagon saklayamadi, sen yazilmis ama basilmamis bir kitabin sayfalarini nasil yok ediceksin?

imamin ordusunda maresallik teklif edilecek heralde ergenekondan sonra. *
devamını gör...
ergenekon'cuların korkulu rüyası.
eminim ergenekon'a ucundan kıyısından dahi bulaşan kişilerde yusuf yusuf sendromuna sebep oluyor.
devamını gör...
isminin popülaritesine rağmen cismi ve resmi olmayan kişi. dava neticelenince kimlik bunalımına girebilir.
devamını gör...
hsyk 30.032011 tarihli kararnamesiyle ergenekon savcısı truan çolakkadı iì‡stanbul başsavcılığı görevine getirilirken özel yetkili ergenekon savcısı zekeriya öz de iì‡stanbul başsavcılığı başkanvekilliği'ne getirildi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar