zeki erkek

hiçbiri,
yazar burada benden bahsetmiş,
siz kaçın beni tanıdılar,
gibi laflar etmez bu başlığın altında...

zeki bayan arayacakları zaman da sözlükteki arama butonuna müracaat etmezler!

zeka editasyonu: bir alttaki arkadaş hariç!!!
devamını gör...
zekî kavramı "anlama ve kavrama yeteneği üstün olan" demektir.

öyleyse zeki erkek:

1. var oluşunun ne ifade ettiğini anlayan ve kavrayan erkektir. "ben neden varım? ne işe yararım?" sorularının cevabını verebilecek seviyede doğumu, yaşamı ve ölümü kavramış olan erkektir.

2. karşı cinsinin varlık nedenini anlayan ve kavrayan erkektir. kadını sadece dişiliği ile değil kişiliği ile de kavrayan erkektir. kadının da "insan" olduğu gerçeğini onun da haklarının olduğu hakikatini anlamış olan erkektir.

3. "çocuk" denilen varlığın varlık nedeni kavramı erkektir. sırf "baba" olma keyfini yaşamak için çocuk yapılamayacağını, "allah rızkını verir" cahilliğine gömülüp bakamayacağı, eğitimini veremeyeceği kadar çocuk yapılamayacağını kavramış olan erkektir.

4. yeryüzünde tek başına yaşamadığını, diğer insanların da haklarının olduğunu anlamış ve kavramış erkektir. kendisine yapılmasını istemediğini başkasına yapmayan değil; her ne olursa olsun karşı tarafın fikrini almadığı bir şeyi ona revâ görmeyen erkektir.

5. ölümü ve ölümden sonrasını hesaba katması gerektiğini anlamış ve kavramış erkektir. söz söylerken, hareket ederken ve hatta düşünürken bile bunu aklından çıkartmayan erkektir.

bu özelliklere sahip erkek var mı? işte o zekî erkektir. değilse:

doğanın her bir köşesine yayılmış olan, varlık nedenini düşünmeden sadece programlandığı işi yapan, dişisiyle çiftleşen ve türettiği yavrularla üstün körü ilgilenen, güçlü ise ezen ve yok eden o kadar çok iki ve dört ayaklı hayvan var ki...
devamını gör...
zeka.
bağıştır, kime, hangi cinse
bilmem ki.
bazen test mest oluyorum billahi.
ama şu doğru ki
kadınlar zeki.
bir amacım yok ha.
devamını gör...
yoktur.

sevgili arkadaşlar, 30 yıldır yaşayan, ortalamanın üstünde zekâsı olduğu sanılan bir erkeğim. bu yıllar içerisinde birçok alanda benden daha zeki insanlarla da tanıştım, içlerinde erkek olup da zeki olanını görmedim.

penis taşıyan hiçbir canlı zeki sıfatını hak etmez, bilakis aptalız. ayrıca çocuksuyuz birçok zamanda da, bu hâlimizden de memnunuz sanıyorum, öyle de bir durum.
devamını gör...
yüce rabbim böyle zeki erkekleri özenerek yaratmış sanki. çalışkan, titiz hem zeki hem de erkek. şu güzelliğe bakar mısınız? masallardaki prensler bu kadar göz alıcı değil.

sonradan gelen ekleme: başlık çok gereksiz ilgi gördü. ben düz zeki adamdan bahsediyorum. kafası sinsiliğe çalışmayanından.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar