zemzem

islam inancına göre cennet e bağlı olan bir nehirden gelir. hakikaten de akıl almayacak bir gürlükte olan kaynaktır. umre ye gidip mekke yi gördüğünüzde size de inanılmaz gelir çünkü mekke şehri dağlar arasında ve çukur içinde acayip bir konumdadır. o çukurun içinde öyle bir kaynağın olması inanılmazdır.
devamını gör...
mucizevi bir sudur. 30 bardak da içseniz tuvalete gitme ihtiyacı hissettirmez. siz de tavaf, say, namaz gibi ibadetlerinize kesintisiz devam edebilirsiniz.
devamını gör...
her umreden hacdan gelen zemzemi öve öve bitiremiyordu bende bu kadar neden abartıyorlar acaba diye merek eder dururdum, yok canım ne demek tuvalete gidilmezmiş, yok ne niyetle içersen onun yerine geçermiş, şişirmezmiş,

rabbim nasip etti ve yerinde içtim zemzemi, aman Allahım anlatılanlar eksikmiş bile, evet evet test ettim hepsi ve her defasında rabbime şükrüttim hamd ettim, imanımı tazeledim, günde 50 bardak içtiğim bile olmuştur, bir su bu kadar mı güzel olur, bir su bu kadar mı insanı ferahlatır, zemzem gerçekten mucize su. anlatılmaz söylenmez, bilimsel bir dille hiç bilinmez, zemzem bu ruhuma içirdiğim ilk su.
devamını gör...
haz. ibrahim, Allah-u teala' dan aldığı emirle haz. hacer ve haz. ismail' i susuz, ıssız ve çorak bir vadiye, mekke' ye bırakır. haz. hacer haz. ismail' in bitkin haline dayanamaz, kendisinin de yorgun bedenine rağmen sabır ve tevekkül ile yavrusuna su arar. safa ve merve tepeleri arasında koşar. ve o zaman zemzem suyu Allah teala tarafından haz. hacer ve haz. ismail' e ve sonrasında tüm müslümanlara lutfedilmiş olur.
zemzem müslümanın çaresiz kaldığı andaki arayışını temsil eder. sıkıntıya düştüğü anda boş boş beklememesi ve çözüm yolları peşinde olması gerektiğini hatırlatır. zemzem içmek sıradan bir su içmek gibi değildir . içeriği aynı veya farklı olsun ne değişir? yüklenen anlam ve haz. hacer' in feryadına ilahã® bir cevap, çözüm olması onun değerli olması için yeterli değil mi? hem önemsemeyenler içmesin zaten. onu bol bol içmeye gönüllü nice müslüman var. zemzem suyunu; düşünerek, o fedakarlığı, o imanı anarak, kevser suyundan da içmeyi murat ederek kalbã® bir duayla içmeli.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar