zengin insanların mutlu olduğu yanılgısı

olm yok böyle bir olay. unutun bunu! adamın para faktörü ile bazı şeylere erişimi daha kolay sadece ve bu kesinlikle mutluluk anlamına gelmiyor. herifçioğlunun o para ile gelen bir sürü derdi ve senden benden daha çok bağımlı olduğu şey var. özgürlüğü ve vakti bizden çok daha kısıtlı. hayata o kadar çok dalmış ki etrafında olan bitenden haberi yok.

bırakın artık başkasının cebinde olan ile iştigal etmeyi. kendi hayatınıza ve değerlerinize bakın.
devamını gör...
mutluyuz mutluyuz, endişelenmeyin siz. intihar da etmiyoruz. bi dakka lan, zaten zengin de değiliz. ne işim var benim bu başlıkta. fakirlik başıma vurduysa demek ki.
devamını gör...
endekslenen 'tek bir şey' ile hiçbir zaman aslında sürdürülebilir mutluluğun yaşanmayacağı çok açıktır. bu bir para da olabilir bir eşya da bir insan da her ne olursa olsun.
devamını gör...
zengin olmak çoğu sorunu çözer sanırım, ama bir işle zaman harcamayınca insan amaçsız kalır amaçsız kalmak bazı şeyleri tetikleyebilir, o tetiklenen şeyler zengin şahsın hoşuna gitmeyebilir, sonra efenim müze açmalar, caz festivali düzenlemeler, sanata tapmalar...
insanın istediği şeye hemen ulaşabilmesi de feci bir şey olmalı.
devamını gör...
valla pek de umrudumda olmayan mesele. mutsuzsa bana mı mutsuz lan? en azından çocuğu bir şey istediğinde ertelemiyor ya da alamadığı için bir köşeye çekilip cigara üzerine cigara yakamıyor. zengin olayım da tek derdim bu olsun.
devamını gör...
...çünkü mutluluk, özgürlüktür. insan, hayatındaki en değerli kaynak olan zamanı başkalarını zengin etmek için harcarken nasıl mutlu olabilir ki? milyarlarca liranız olsa bile, geçen bir dakikanızı geri getirebilir mi? kapitalizm bizleri öyle bir hale getirdi ki, çoğumuz gerçekte nelerle mutlu olduğumuzu bile bilmiyoruz. bize sunulan kalıplarda mutlu olmaya çalışıyor ve kendimizi mutlu olduğumuza inandırıyoruz. sunulan her şeyi denemek, her şeye sahip olmak istiyoruz ve bu karmaşada bizleri gerçekten mutlu eden birkaç basit “şeyi” bile göremiyoruz. bu durumun yaşayan en güzel örneklerinden biri (bkz: jim carrey)’dir.
devamını gör...
insanoğlunun doyumsuz olduğunu unutmasındandır. bunu sürekli aklında bulunduran biri zenginleri mutlu sanmaz, para ile satın alınabilecek kadar değersiz şeylere vakit ayırmaz.
devamını gör...
yanılgı demek yanlış olur. evet kendi tatminsizliklerinden dolayı mutlu olmayabilirler ama zengin olmanın özellikle sağlık konusunda getirdiği avantajlar sayesinde birkaç adım öndeler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar