zenginlik belirtileri

sabahları kahvaltı masasındaki o kocaman bardakta duran müthiş portakal suyundan bir yudum alıp gelen telefon üzerine 'neyse benim çok acelem var , çıkıyorum.' deyip bırakıp gitmek.
devamını gör...
sözlükteki bir tanımda kitaba para vermek zenginlik olarak nitelendirilmiş. hamdolsun, paramızı gerçekten bize bir şeyler katacak kitaplara harcayacak kadar zengin kılan rabbimize.

şunu da belirteyim; kitapları alıp alıp okumadan rafa dizme hastalığı olanlar gerçekten çar çur ediyorlar paralarını. bunun tedavi edilmesi gereken psikososyal bir durum olduğunu düşünüyorum açıkçası.

ben ilgili tanımı eleştirecektim, konu geneli ilgilendiren halk problemine geldi. ben de bi değişik yazarım, katlanın artık. *
devamını gör...
etrafındaki insanların zengin olmasıdır. bir insan en yakınındaki görüştüğü 5 kişisinin ekonomik olarak ortalamasını alsın; bu ortalamadan çok sapamaz. sapmak istese de...
bu 5 kişiden 3 ü iflas etmiş biri borç içinde ise senin cebinde para olma ihtimali yok.
aynı şekilde bu insanlarda para gırla ise senin parasızlık çekmen zor.

(bkz: kuantum drama)
devamını gör...
bende bulunmaz .mağazaya gidersem ürüne bakmadan etiketine bakarım kaç paraymış diye. internetten alışveriş yapacaksam "ucuzdan pahalıya" tuşuna basarım. ben zengin değilim anladım bunu.
devamını gör...
kitaba para vermek zenginlik derken ironi yaptığımı anlayamayacak kadar zeki arkadaşların yorum yaptığı ve saçmaladığı şey. alternatif ve daha ucuz varken kitaba para vermek de israf olmasın? yoksa siz de selülöz olmadan okuyamıyorum diyen entelimsi tiplerden misiniz?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar