zeytin dalı harekatı

bir haftadır içim içimi yiyor. başlasın artık. korkmayın fırat kalkanı gibi tecrübesizliğimize denk gelmeyecek bu sefer, tertemiz iş olacak. askerimizin ayağına taş değmesin. tsk açısından gövde gösterisi olacak hani şu 15 temmuzdan sonra ordunun harekat kabiliyeti azaldı sanan iç ve dış gruplara karşı "kapak" olacak.
devamını gör...
henüz başladığına dair bir haber göremediğim harekat. ne zaman başlarsa başlasın hiçbir kurşun boşa gitmesin. Allah yardımcımız olsun.
devamını gör...
yine öso ile birlikte yapılan harekat.

amerikan-türk ortaklığı ile oluşturulduğu bilinen ve resmi makamlarca itiraf edilen öso ile halen birlikte hareket etmeyi anlamlandırmaya çalışıyorum.
devamını gör...
ypg ye 4 bin tır silah gitti ve bu sefer daha kuvvetli bir terör örgütü var karşımızda tabii ki pabuç bırakacak değiliz ancak kayıplarımızı artırma ihtimali var Allah inşallah başlarına hiç hesaplayamadıkları bir felaket gönderirde türk askerinin bir tek kurşunu bile heba olmadan helak olurlar.
devamını gör...
haberlere bakarak gazlanan harekat. ortadoğu gibi lagim çukurunda afrini alsan ne? su an arkadaşım orada 1 senedir, el
bab’i alıyoruz ilerliyoruz sonra geri gelip el bab’i tekrar alıyoruz diyor. ulan hayatımız gaz. musul’u da alalım bari geçerken ne dersiniz? elimizin kırı nede olsa.

kısa bir not: tsk askerleri su an antep sınırında sinir güvenliğini koruyor diye görünüyor. resmî olarak bizim suriye’de askerimiz falan yok. yanı olmayan askerle nereyi nasıl alıyoruz aklım almıyor.
devamını gör...
pkk için önemli bir lojistik merkezi ve geçiş güzergahına yapılacak operasyondur.
umarım bu sefer kolları kesilir.
rabbim mehmetçiğe zafer ve sağ salim dönmeyi nasip etsin.
devamını gör...
sınırdaki güvenlik zaafiyetini çözmek için hayatî öneme haiz bir harekattır.

mesele hükümet-parti veya sen-ben meselesi değil efendiler, bu devlet meselesi.
devamını gör...
fırat kalkanında halebi terk eden öso'dan sebep haleb düştü bu seferde güney idlib'i afrin için terk eden öso'dan dolayı güney idlib ve ebu zuhr havaalanı düşecek.
devamını gör...
şu kopan fırtına türk ordusudur yâ rabbi. senin uğrunda ölen ordu, budur yâ rabbi. tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, galib et, çünkü bu son ordusudur islâm'ın.

rabbim mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin.
devamını gör...
çok sevdiğim, saydığım bir abim, arkadaşım da katılıyor bu harekata. bana gitmeden önce dediği şey; "şehit vereceğiz tong."

sıcak çatışmanın dışında, çok fazla tuzaklama yapılacağını söyledi. içeriye kadar girdiğimizde belki de onlarca şehit vermemiz kaçınılmazmış.

elbette ki benden iyi bilir, nusaybinde de görev yaptı, fakat umudum tek bir askerimizin bile yara almadan geri dönebilmesi. Allah yardımcıları olsun.
devamını gör...
içimde sebebini kestiremediğim bir korku var bu harekat ile ilgili. umudum askerimizin ve masum sivillerin burnu dahi kanamasın. keşke stratejik derinliklerde kaybolmasa idik.
devamını gör...
savaş uçaklarının da bombardımana başladığını tv kanalları canlı canlı veriyor. vur kaç yapan it sürüsü şimdi ne yapacak göreceğiz.

t: başlayan harekat.
devamını gör...
doğru yada yanlıştır bunun hesabını kitabını yapacak pozisyonda değiliz hiçbirimiz. önemli olan askerimizin kılına zarar gelmemesi. umut ediyorum kazasız belasız gidip gelirler.
kılıçları keskin olsun!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar