zeytinli rock festivalinden geriye kalanlar

çevre bilinci yüksek olan ülkemizde şaşırtan durumdur.

balıkesir edremit zeytinli dalyan sahili'nde düzenlenen rock festivalindne sonra sahilin durumu.

devamını gör...
şimdi başıma bir şey gelmeyecekse bir grubun reğabet ettiği bir organizasyon diye gömmenin alemi yok. kimse alınmasın ama benzer manzaraları kurban bayramında da yaşıyoruz. tabi ki birinde yapılan, diğerini meşru kılmıyor. yani toplumca sığır oluşumuzu ne dindarlıktan uzak rockçu gençlere, ne de sırf kurban bayramında sağa sola hayvan sakatatı atıyorlar diye muhafazakarlara yıkabiliriz.

ister çevreci bir hippi olsun, ister temizliğin imandan olduğunu emreden bir dine mensup olsun, ister ne bileyim doğaya tapsın animist olsun, vegan filan olsun maalesef toplum olarak doğa ve çevre bilincine sahip değiliz. hangi kesiminden olursa olsun. oysa bunu inanç, kültür , yaşam biçiminden arındırılmış şekilde, saf bir gerçek ve erdem olduğu için kabullenmeliyiz. nası desem adam öldürmemek gibi, çocuk kaçırmamak gibi yapılmasının yanlışlığı çocuk yaştan itibaren, doğal bir gerçeklik olarak kabullendiğimiz, kesin bir şekilde bilincimize işlediğimiz bir şey olmalı çevre bilinci.
devamını gör...
cık cık cık.
birinci tesbit; hava oldukça sıcakmış. (su şişeleri ve boxer)
ikinci tesbit; müzik ruhun gıdası olurken eller kadir kıymet bilmemiş annem.
üçüncü tesbit; mekan evveli güzel ama sonu hüsranla bitmiş.
dördüncü tesbit; bunu açıklamak için sarı şişelerin laboratuvara gitmesi gerekiyor. gerekli tetkikler yapılmalı.
devamını gör...
bu ülkenin utancıdır.

iğrendim başka fotolarını da görünce... insan evladı çevreyi böyle kirletmez yahu. yazıktır bu vatana doğaya çevreye...
devamını gör...
zeytinli rock festivalina daha önce katılmış birisi olarak orada insani koşullarda yaşamanın pek mümkün olduğunu düşünmüyorum. berbat tuvaletler, yetersiz ve soğuk duş, bir dünya hijyen zaafı.
bu kadar insanın katıldığı bir etkinlikte çöplerin oluşması mümkündür çünkü millet olarak doğa duyarlılığımız malum eksi seviyede, hal böyle olunca ortaya böyle bir rezalet tablo çıkıyor.
ancak bu başlıkta yapılmak istenen alenen hedef göstermektir. ülkenin görece muhalif genç kesimine kastediyor. bunun benzeri bir tabloyu herhangi a partisinin mitinden sonra da görebilirsiniz. o zaman da başlık açarsanız severek yorumlarız. son olarak doğa babanızın malı değil güzel kullanın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar