zina yapmak

aralarında evlilik bağı olmayan iki insanın cinsel ilişki yaşaması durumudur...

islam dininde haramdır, yani yasaktır...

yasağı delen cezasını da düşünsün artık...

delmeyen de düşünsün...

konu ile ilgili yeterince ayet ve hadis de vardır ayrıca...
devamını gör...
evlenince ayni eylemi gerçekleştirmenize rağmen helal olarak addedilen dinen yasaklanmış cinsel tiriviri. bakın vurgu önemli. yasak olan şey sevismek değildir bunu anlayın yeter.
devamını gör...
yapanı ilgilendirir. yani mesela kendi fikrine, inancına göre suç olmadığı halde çoğunluğun inancına göre günah olduğu için suçlu hissetmemeli yapan kişi. ya da cezalandırılmamalı o çoğunluk tarafından.
devamını gör...
genelde zina etmek şeklinde kalıplaşmış yardımcı fiilli deyimdir. rusların sıcak denizlere inmesiyle yaygınlaşmış hatta "rusa gitmek" şeklinde de kullanılmaya başlanmıştır. madalyonun diğer yüzüne bakmak gerekirse ebedi hayatın şu kısacık hayatın içinde kazanıldığı şu melanet dünyada nefsin süslü ve cazip gösterdiği illetlerden biridir. 10 dakikalık haz için sonsuz hayata kara lekeler bırakıp tevbe etmeden ölmekten Allah'a sığınırız.
devamını gör...
şahsen suç olması gerektiğine inanıyorum.
çünkü zinanın suç olmaması cinselliğin bir özgürlük alanı haline getirilmesi demektir.
bu da uzun soluklu olarak hem toplumsal hem de bireysel açıdan çeşitli zararlar doğuracaktır.
ahlak, haya gibi kavramlar temel insani özelliklerdir, aksi yönde yapılan her eylem fıtrattan uzaklaşmaya sebep olur.
devamını gör...
bilinenin aksine zina yapmak değil zinaya yaklaşmak bile haramdır.. ayetlerde sadece zina için yaklaşnayın tabiri kullanılır diğer haramlar yapmayın olarak emredilir..
devamını gör...
şahsen suç sayılması hiçbir etki yaratmaz. çünkü böyle bir etki beklemek için, diğer suç unsurlarının çok düşük oranlarda seyretmesi gerekir ki, görünüşe göre az değil çoktur. en iyisi herkesi günahı ve sevabıyla başbaşa bırakıp, arkasından bilip bilmeden konuşmamak. neticede Allah var. herkes kendi ahlakıyla meşgul olursa, daha uygun düşer. çünkü kimin ahlaklı, kimin ahlak dışı olduğunu bilen biz değil, yaratıcıdır.
devamını gör...
metafizik olarak kök şakrayı yakar.

tövbe ederse diğer şakralar geri gelir.
fakat kök şakra geri gelmez.

yakında yecüc mecüc cinleri dalga dalga her yerden musallata başladığında vücudunu koruyamaz.

ama vücutta demir fazlalığı varsa
vejeteryan değilse
gsm ve radyasyon sinyallerine fazla maruz kalmarıysa
manevi kalkanı nispeten daha dayanıklı olur.

yani çocukları cep telefonlarından uzak tutunuz.

yoksa pişman olacağınız ve geri döndüremeyeceğiniz günler yakın!
devamını gör...
bay edgar allan poe nın özlü sözlerine göz gezdirirken hanımlara olan sözleri ilgimi çektim. farkediliyor ki güzel hanımlara bir zaafı var. çalışmalarında pek çok ödül buluyorum. her neyse sonrasında okuma sandalyeme yaslanıp şarabımı yudumlarken tefekkür etmeye başladım. neden zinaya düşmesi daha kolay? çünkü saf keyifli. alkolde bir keyif yoktur hatta tadına alışmak için uğraşmak gerekir, lakin zina günahların arasında en keyifli olanı. bu yüzden islam dininde de bir an önce evlenilmesi tavsiye ediliyor bildiğim kadarıyla. aynı zamanda vücut hormonlarının baskısı da devrede. bilemiyorum bilemiyorum...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar