zippo

bir tür yakma aracı; çakmak türü olarak anılmaz genelde, özel hayran kitlesi bozulur. tıpkı kanişŸ hastası olan kokoşŸ kadının köpeğŸine köpek denmesine bozulup "ama onun adı ponniy" diye seğŸirttiğŸi gibi, zippocu da aynı feryadı aleti için eder. özel çakma taktikleri, meraklıları, hayran toplulukları vardır; farklı bir akımdır zippoculuk.
devamını gör...
orjinalini almak her baba yiğide nasip olmadığından * çakmaları ile etrafta gezen sayısı artmıştır ve maalesef taklit aslını yok etmektedir.
devamını gör...
amerika'daki tüketim manyaklığının en önemli sembollerindendir. buna koyduğunuz benzin* israftır. zira gazlı çakmaklar da aynı sigarayı yakarlar.

kahretsin ki çok güzel. sesi, kendisi... özgün bir tanesini odaya çerçeveletip asmak gerek.

ayrıca her yıl yakma yarışmaları yapılır. genelde en özgün yakan yarışmayı kazanır.
benim bildiğim en özgün yakma şekli zippo'yu yumurta gibi kırarak gerçekleşmiştir.
devamını gör...
aynı zamanda muhabbet esnasında sahibi kendisini masaya bırakınca, masada oturan ikinci kişinin eline alıp şak şuk kapağını açıp kapamasına ayar olunup ses çıkarılmayan çakmaktır. *
devamını gör...
gümüş rengi, orjinal bir tane de bende var bunlardan. cidden bağımlılık yapıyor. kendimi sigara bağımlısından ziyade zippo bağımlısı olarak addediyorum bunun yüzünden. orjinallerinde iç aksam ömür boyu garantilidir. sakın yere düşürmeyin zira dış aksam garanti kapsamı dışında. benzini de güzel kokar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar