zoom

video ve fotoğŸrafların büyütülmesi işŸlemi.


görüntünün yakınlaşŸtırılmasıdır. fotoğŸraf makinasındaki dijital zoom özelliğŸini kullanmak, düşŸük çözünürlük ve dolayısı ile düşŸük kalitede resimler çekmenize yol açacaktır.

geleneksel optik zoom'lardan farklı olarak dijital zoom, resmi çekilen nesneye zoom yaparak her yaklaşŸıldığŸında piksellerin büyüklüğŸünü (sayısını değŸil) ikiye katlayan basit bir yazılım kullanmaktadır. yani sonuç, çözünürlüğŸü artırılmışŸ bir görüntü değŸil, daha az sayıda pikselden oluşŸan bir görüntüdür.

optik zoom uygulamasında ise yaklaşŸtırma işŸlemi mercekleri hareket ettirerek yapıldığŸından görüntüde kalite kaybı oluşŸmaz. ancak optik zoom uygulamasında mercekler ve merceklerin hareket etmesini sağŸlayan düzenek yer kapladığŸından, üretici firmalar cep telefonlarında optik zoom kullanmaktan kaçınırlar

devamını gör...
9. (Tematik)
optik kaydırma olarak da bilinen odak uzaklığı değişimi. nle sistemlerinde görüntünün büyütülmesi anlamında kullanılır.
devamını gör...
görüntülü online görüşme programıdır . okulların tatil edilmesiyle başlayan online eğitim sürecinin gözde programlarından olabilir. görüşmeler 40dk dan sonra ücretli imiş ama genel bir toplantı ya da bir ders saati olarak yeter de artar bile .
app store ve google play store dan indirilebilmekte,mail hesabı ile kurulum oluşturduktan sonra pc üzerinden de kullanılabilmektedir .
devamını gör...
eğer virüsün ardında gerçek bir komplo varsa kuranı bunla kolonyacılardır diye düşünüyorum. şaka bir yana umarım bu beklenmedik yığılmayı kaldırabilecek şekilde iyileştirmeye devam edebilirler sistemlerini. çünkü skype, bbb tarzı türevleri içinde görüntü ve sesi en stabil aktaran bu. başarılarının devamını diliyoruz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar