zor kişiliklerle yaşamak

yaşamın içinden yaşanmış örnekler çerçevesinde gayet güzel tahlillerle ve işe yarar önerilerle hem çevreyi hem kendimizi tanımamıza katkı sunabilecek hoş bir kitap.

psikiyatri ve tedavi uzmanları christophe andre ve françois lelord'un yazdığı kitapta on iki büyük kişilik tipi örneklerle ele alınıyor.

kitap tanıtımı kısmından alıntı:

yaşam koşulları bizleri kaçınılmaz olarak bir zor kişilikle ilişkide bulunmaya götürebilir. bu bir komşu, patron, iş arkadaşı, eş ya da anne-baba olabilir. "zor kişilikler" doğal olaylar gibidir. onlar her zaman vardır ve her zaman da var olacaklardır. onlara öfkelenmek kötü havaya ya da yer çekimi yasasına kızmak kadar boşunadır. eğer bir paranoyakı, bir narsisi, kaygılı ya da depresif bir kişiliği anlamaya ve benimsemeye çalışırsanız, çıkarabilecekleri sorunlara daha kolay karşı koyabilirsiniz. kitabın temel iletisi, bu kişiliklerin insan olarak varlıklarını kabul etmekte odaklanmaktadır. unutmamak gerekir ki, bu kişiler böyle olmayı kendileri seçmediler. kim, aşırı derecede kaygılı, itici, kuşkucu, başkalarına bağımlı ya da kafayı ayrıntılara takan biri olmayı özgürce seçer. akıcı ve zaman zaman mizahi sınırları zorlayan bir uslupla yazılmış olan bu kitap aslında bizlere mutlluk reçetelerinden birini sunmakta ve "zor kişilikler"i tanıtırken, kendimizi tanımamızı sağlamaktadır.*

ekleme: bir kısmını okudum ve zaman içinde peyderpey devam etmeyi planlıyorum okumaya ve ilgililerine naçizane tavsiyemdir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar