zoraki yazar ile sözlük röportajı

السلام عليكم و رحمة الله وبركاته


çok değerli yazar arkadaşlarım bu haftaki sözlük röportajında bendeniz sizlerle beraber olacak, sizlerden gelen mantıklı-mantıksız, samimi-gayrisamimi, ciddi-gayriciddi, sevimli-sevimsiz, hoş-nahoş bütün soruları değerlendirecek keyfim isterse cevap verecek istemezse vermeyeceğim. ''diyerek'' olabildiğince antipatik davranıp soru sayısını azaltmayı hedefliyorum. ahahah. daha fazla çirkinleşmeden ve geyiğin suyunu çıkarmadan; önce siz yazarlara sonra da yönetime benimle röportaj yapmayı uygun buldukları için teşekkürlerimi sunuyorum. ayrıca benden önce röportaj yapılan isimlerin ağırlığını ve şu an kalkıştığım için zorluğunun farkında olduğumun bilinmesini isterim. sorularınızı hayatımın bilinmesi noktasında istediğim kadarına izin vereceğim için ona göre cevaplayacağım. şimdiden size de bana da kolay gelsin.


zoraki not: röportajımızın sonunda soru soran yazarlar arasında yapacağımız çekilişle üç şanslı isimden birine haiti tatili, diğerine ispanya'da baskça dil eğitimi ve son talihliye de derviche modern'in resminin basılı olduğu kofre paketimizi sunacağız. iyi şanslar millet!
*
devamını gör...
selam. nasılsın?
iyi misin?
seni kim zorladı yazar olmaya?
tepkini bu kadar aşikar şekilde dile getirmek ile öç mü almak istiyorsun?
ayrıca kısaca neden zoraki yazar?
devamını gör...
zorla göz yaşı akıtabilenlerden misiniz?
zorla güzelliğin olup olamayacağı konusundaki kanaatleriniz nedir?**
devamını gör...
sevgili zoraki kardeşim,
kahvaltıda ekmek arası salam yemek sizce de çok acınası birşey midir?salam tüketimini yasaklamak için ne yapılmalıdır?salam kokusuyla mücadelede zorlananlara ne tavsiye edersiniz?
devamını gör...
* * *

@jbd


aleykümselam değerli jbd. şükürler olsun diyelim. bu aralar kendimi çok ezik hissediyordum ki bu röportaj zamanlamasıyla iyi geldi. *

bir gece iflah olmaz karamsar mahlaslı yazarımızla otururken; seni cogito sözlük'e yazar yapıyorum demesiyle kendimi bu mahlasla sözlükte buldum. sözlük nedir, nasıl yazar olunur, neler yazılır hiçbir bilgim o yönde bir eğilimim de yoktu. derken yavaş yavaş ısındım, kah canım istedi yazdım, kah istemedi yazmadım. aslında mahlas zorla yazar yapılmış olmaya atıfta bulunuyor. sürekli yazmıyor oluşum da mahlasın hakkını veriyor. durum bundan ibaret. saygılar.
devamını gör...
merhabalar efendim...

güzide sözlüğümüzün erkek egemen yapısının kırılması ve cinsiyetçi söylemlerden kurtarılması için bir öneriniz var mı? mesela şöyle ".... hoşlanılan kız" başlıklarından bir kaç kişiyi sallandırsak sözlük meydanında, etkisi olur mu acep?**
devamını gör...
ay yıldız bayrak görünce heyecandan hüngür hüngür ağlayan kürt vatandaşımız ile gönderden ay yıldızlı bayragi indirmeye çalısan kürt vatandaşımız arasındaki fark nedir sevgili albayım?
devamını gör...
@derin millet, @mahfuz

*

*

beyin yakan tavsiye ve soruları için teşekkür ediyorum. cevap: size ne? saygılar.

devamını gör...
evvela aleykümselam, sonra kelam.

neden dünya sözlük? yazmak neden?
gizli gizli survivor izlemediğine nasıl ikna olabiliriz?
en sevdiğin kemal sunal filmi hangisidir?
son olarak pek bilinmeyen yerli yabancı bir film önerin var mı?
en son olarak sevdiğin şairden sevdiğin bir dize ya da kıta?

(yanlış sorular soranlar doğru cevapları asla bulamazlar)

şimdiden teşekkürler efendim.

eklemleme:
yazar arkadaşımız bayanmış yahu. erkek bir yazar arkadaşımız sanır idim.
devamını gör...
seninle hiç muhabbetimiz olmadı farkındasındır. sebebini hiç düşündün mü?
devamını gör...
*

@psipsikolagım

bir kere şunu belirtmekte fayda var ki ben çok zor ağlayan bir insanım. peşimi bırakmayan bir güçlü görünme kaygısı yüzünden ya yalnızken ya da göz yaşlarımı saklayarak ağlarım. zaten acı olaylar karşısında ağlamakta zorlanırken nasıl zorla ağlıyım?

zorla güzellik olmaz ama estetik cerrah iyiyse olmam demez. *
devamını gör...
merhabalar kuzummm..


karamsar bi zat ı muhterem ile güzel bi prag gezin vardı.. seni orda en çok etkileyen neydi?


soru sorma sendeme hakkın olsaydı hangi yazarı engellerdin ?

sence gezilerden getirilebilecek en sıradışı hediye nedir ?

ve ne zaman konyaya gidip etliekmek gömecez?

şimdiden teşekkürlerr *


devamını gör...
selamun aleyküm apla.

öncelikle öğrenme azmini tüm sözlük karşısında alkışlıyor ve şunu sormak istiyorum; belirli bir yaştan sonra üniversite okumak sende alışma konusunda zorluk oluşturdu mu? kendinden yaşça küçük çocuklar ile aynı sınıfta bulunmak nasıl bir duygudur? son olarak niye insan sevmiyosun:)
devamını gör...
* sevgili zoraki kardeşim,
kahvaltıda ekmek arası salam yemek sizce de çok acınası birşey midir?salam tüketimini yasaklamak için ne yapılmalıdır?salam kokusuyla mücadelede zorlananlara ne tavsiye edersiniz?*

@jacklondon

evet oldukça acınası bir durumdur salam ekmek. sizin neye acıdığınızı bilmiyorum ama salam gibi oldukça sağlıksız bir besinin tüketiliyor olması insan sağlığına verdiği zararlar itibariyle oldukça acınası. tüketimi yasaklamak sorunu çözmeyeceği için insanların bilinçlendirilmesi ve bu tür gıdalara olan talebin azaltılması sağlanmalıdır. koku için de yiyen kişi karanfil çiğnesin, maruz kalansa 3m maske kullansın. daha ne diyim. saygılar.
devamını gör...
yazmak senin için ne ifade eder?
sözlük sence nedir?
bilmek, öğrenmek yeter mi?
devamını gör...
zoraki seni severim bilirsin:)

lakin seni sevmeyenler de elbet vardır bu sözlükte. sorun şu:
seni sevenlere ve sevmeyenler hatta nötr olanlara hangi ilacı tavsiye edersin. acil lütfen;)
devamını gör...
sa. sorularımı sırasıyla cevaplarsanız berhudar olurum.

hayatta nasıl 1 amacınız var?
sizce hayatın anlamı nedir?
ölümden korkar mısınız?
bizim sormadığımız sizin söylemek istediğiniz 1 şey var mı?
devamını gör...
*

@mariyya

sözlüğğn erkek egemen yapısının kırılacağı gün trafikte erkek ve kadın sürücü sayılarının eşit olacağı gündür. yani bu durum yakın gelecekte mümkün gibi görünmüyor. sallandırmak şahane bir fikir. hep yanlış yazıyorum'dan başlayabiliriz. ardından da santino corleone. yalnız ibret i alem olması için 3 gün sol frameden indirilmemeli. görmeyen kalmasın! saygılar. *
devamını gör...
sayın zoraki yazar;

arada bir sözlükten gideceğinize dair sinyaller alıyoruz ama büyük gün bir türlü gelmedi. sizi sözlükte kalmaya ve huzur kaçırtmaya zorlayan biri mi var?

zamanında moderasyonda bana ve zfş abiye yaptıklarınızdan dolayı helallik isteyecek misiniz? (zırnık koklatmam ama istesen de fena olmaz yani)

son olarak sözlükte bu kadar sevilmeyen ve gıcık alınan biri olmak nasıl bir duygudur ve sizi hiç mi rahatsız etmiyor?
devamını gör...
kızları toz pembe hayaller kurarken gördüğünde yanlarına yaklaşıp "öyle olmayacak" demek hobilerin arasında olabilir mi?
devamını gör...
*

@omayra

vatan, toprak, ümmet, millet, bayrak bilinci albayım. eğer türk-kürt biz güçlü bir devlet olmak istiyor, suriye-ırak-mısır gibi olmak istemiyorsak bir ve birlik olmalıyız. başka çaremiz yok. saygılar.
devamını gör...
*

@güvercin gerdanlığı

aslında başta önceki cevabımda ihtiva ettiği üzere burayı seçerek gelmedim. ama ortamın nezihliğini gördükten ve diğer sözlüklerle kıyasladıktan sonra doğru adreste olduğumu anladım. adres doğru ama buranın bazı handikapları olabiliyor. mesela uzun süren yazarlık sonra deşifre olan kimlikler ve zirveler sonrası tanışıklıklardan sonra kendini özgür hissetmiyorsun. bir elalem ne der baskısı ensende oluyor. bu yazdıklarım soruda var mıydı yaa kafam yanmaya başladı daha şimdiden. yazmak neden yazmak? yazıyorum çünkü belki reelde aktaramadığım duyguları buraya aktarabiliyorum, yazıyorum çünkü okuyacak bir kitle olduğunu biliyorum, yazıyorum çünkü iftiralara ve yalanlara karşı doğruları söylemeyi kendime borç biliyorum, yazıyorum çünkü ben bu sözlükten bir şeyler alıyorsam benim de bildiklerimi, öğrendiklerimi aktarmam gerekiyor diyorum.

survivor mapushane'den yayın yapan program değil mi? tabiki izliyorum. dilber ay türküleriyle de kendimden geçiyorum.

kemal sunal sevmem filmlerini de. rahmetli dayım izlerken onu izlerken ne kadar aptalca bir şey yaptığını düşünürdüm hep. o zamanlar da sanırım 13-16 yaşlarındaydımm.

comet diyorum.

şiirsel bir insan değilim arada tanımlarımda da çıtlatırım bunu. şiir okumam için ya da etkilenmem için duygusal olarak yükselmiş olmam gerekiyor. ama siz sorunca aklıma birhan keskin'in şu dizeleri geldi:

kendimi acıya teslim ettiğimde hatırladım,
ölünmüyordu, hatırladım.
ölünmüyoooooorrrrrrrrrrrdu.


saygılar.
devamını gör...
*

@kibirli

her ne kadar kendini kibirli olarak tanımlasan da kendini benim muhabbettime layık görmedin ve ne zaman bana mesaj atacak olsan bilinçaltına ittiğin değersizlik hissi baş gösterdi. bu yüzden bir türlü muhabbet edemedik. işte bunlar hep ego asgfafdsaköf. yahu değerli yazarımız ne biliyim hiç aklıma gelmedi bu soru. yani muhabbet etmediğim pek çok yazar var. hepsini düşünecek olsam beynim gereksiz düşüncelerle dolmuş olacak. askdhgfgsdf.
devamını gör...
''askdhgfgsdf'' normal hayatında da böyle mi gülüyorsun ve neden sık sık bu harf öbeğini kullanıyorsun senin için ne ifade ediyor ve neden topuklu ayakkabı giyiyorsun yoksa boyun mu kısa? delinin karalama defterine gelmiştim..
devamını gör...
*

@tia

prag'ın atmosferiydi sanırım en çok etkileyen. o kasvetli havası. kendimi hiç gerçek bir şehirdeymişim gibi hissetmedim oradayken. ya bu bir rüyaydı ya da bulunduğum yer bir film platosuydu. ben de o kabarık etekli kıyafetlerden giymişim ve sokakların arasında koşturuyorum ve yanımdan tangır tungur at arabalrı geçiyordu.

prag için konuşursak sıradışı hediye olarak sevilen bekar arkadaşa yakışıklı çek erkeklerinden birini getirmek olurdu. hep siz erkekler mi tebliğ yapacak ohh bir de müslüman yaptık mı miss. *

cipiu'yu engellemek isterdim ama zalım çoktan sormuş bile. pisss.

konya istanbul arası 3 saate indiği zaman. saygılar, sevgiler.
devamını gör...
* selamun aleyküm apla.

öncelikle öğrenme azmini tüm sözlük karşısında alkışlıyor ve şunu sormak istiyorum; belirli bir yaştan sonra üniversite okumak sende alışma konusunda zorluk oluşturdu mu? kendinden yaşça küçük çocuklar ile aynı sınıfta bulunmak nasıl bir duygudur? son olarak niye insan sevmiyosun:) *

@ilşah

aleykümselam kardeşim. yalnız şu ablayı umuma açık yerlerde kullanmasak mı. hayır gören de 40 yaşında sanacak. arkadaşlar biliyorsunuz ki ilşah anadolu delikanlısı olarak tanımladığımız kardeşlerimizdendir. kadınlara duyduğu saygıdan ötürü de 1 yaş da büyük olsa kadın abla der o. çok büyük değilim ondan yağni çokk şaaappmayın.

yaş anlamında çok zorluk çekmedim açıkçası. minyon ya da yaşını göstermeyen tayfadan oluşum bir kere onlar arasında belki de baştan örülecek duvarı yıkmış oldu. beni hep kendi yaşıtı sanıyor olmaları ve sınıfımdaki kızların yaşlarından daha olgun oluşları adaptasyon sürecimi hızlandırdı. ayrıca okulda benden büyük ve benimle aynı amaçta olan pek çok arkadaş var.

uzun süren iş hayatı sonrası öğrenciliğin ne kadar kolay bir iş olduğunu gördüm. yani benim öğrencilik dışında belli başlı sorumluluklarım var ama o gencecik liseden mezun olmuş gençlerin ders çalışmak ve öğrenmekten, kendilerini geliştirmekten başka sorumlulukları yok. bu vesileyle de üniversite kazanmayan, kazanıp bırakan ya da tembellikten dönem uzatanları esefle kınıyorum.

neden mi insan sevmiyorum? sen kendine bir bak önce ve evet insan sevilesi bir varlık dersen! söz ben de sevicem. gülücük. bu arada ffk abime saygılar. sana da saygılar, sevgiler.
devamını gör...
* * *

@tgrlbb

yazmak deyince bilgi paylaşımı geliyor ilk etapta aklıma. sonra da deşarj olmak için etkili bir yöntem. hele ki sözlük gibi yarı gayri ciddi diyebileceğimiz ortamlar rahatlamak için bulunmaz nimet.

sözlük; beleş bilgi kaynağı. daha ne olsun. türküz hamdolsun: nerde beleş oraya yerleş. *

bilmek, öğrenmek asla yeterli değil. bilgi bir kere sürekli doğuruyor. tam bir konu hakkında bilgi sahibi oldum diyorsun hop o başka bir bilgi eksikliğini ortaya çıkarıyor. tabi bilginin ve öğrenmenin sınırsızlığını idrak edecek feraset lazım. o da bizde kırıntı kadar da olsa var elhamdulillah. saygılar abi.
devamını gör...
*zoraki seni severim bilirsin:)

lakin seni sevmeyenler de elbet vardır bu sözlükte. sorun şu:
seni sevenlere ve sevmeyenler hatta nötr olanlara hangi ilacı tavsiye edersin. acil lütfen;)*

@zikir fikir şükür

sevmeyen ve nötr olanlara ilaç mı? onların bir kere nefes alması israf ve onlar için bir tedavi öngöremediğim için ilaç da tavsiye edemiyorum. artık gidip bir rögara kendilerini kapatıp beni sevmedikleri her gün için kendilerini mi cezalandırırlar yoksa beni sevmeyen bir kalbin atıyor olmasını amaçsız bulup bu hayata son mu verirler bilemem. bildiğim bir şey var ki beni sevmeyen ölsüadkjsfgsd. saygılar.
devamını gör...
* sa. sorularımı sırasıyla cevaplarsanız berhudar olurum.

hayatta nasıl 1 amacınız var?
sizce hayatın anlamı nedir?
ölümden korkar mısınız?
bizim sormadığımız sizin söylemek istediğiniz 1 şey var mı? *

@maraşlı şeyhoğlu

hayatta 1 amacım değil pek çok amacım var. başta şunu söyliyim ki bana eğer bu dünyaya gelmek, insan olarak yaşamak ister misin gibi bir soru sorulsa ve seçme şansım olsaydı asla seçmezdim. insan olmak, bir insanın yapması gereken sorumlulukları taşımak, her gün karşılaştığın güçlüklerle savaşmak müthiş yoruyor ve insanı canından bezdiriyor. eğer güçlü bir imanın varsa sabrediyorsun ''rabbim beni sınamıyorsa müslümanlığımdan şüphe etmeliyim'' diyerek teselli buluyorsun.

soruya gelince de modern hayat ve müslüman insanın yaşaması gereken hayat arasında denge kurmaya çalışan bir insanım evvela. sonra da önce kendime sonra dinime ve sonra da yaşadığım topluma faydalı bir birey olmak adına kendini yetiştirmeye çalışan, dürüstlük, güven, sadakat, tevazu gibi hasletlere çok değer veren hayatına da tatbik etmeye gayret eden bir insanım.

hayatın anlamına gelince onu bulduğumu sanmıyorum. ki bulsam bile bulduktan bir süre sonra sıkılacak yeni anlam arayışlarına çıkacağımı düşünüyorum.

ölümden korkmuyorum çünkü insan bilmediğine karşı cesurdur. yalnız kötü ölüm şekillerinden korkuyorum. yanmak, parçalanmak, denizde boğulmak ya da ne bilim bir insanın beni görmesini istemeyeceğim bir şekilde ölüme gitmek korkutur. ve sonrası kabir, sorgu, mahşer, ahiret. asıl korkmam gerekenler bunlar sanırım.

son olarak dünyadayım ve bunun çaresi yok. saygılar.
devamını gör...
*

@özdemir asdasdasaf

gaziosmanpaşalıyız biz her şeyden evvel. sen hiç cafe şanzelize'ye giden insanlarla bir havayı soludun mu? cevabın hayırsa şansını zorlama bence. bir de bana yakışıyo taam mıı!! * saygılar, sevgiler kardeşim.
devamını gör...
hep zeki olduğunu iddia ediyorsun,bunu ispatlar mısın?
bi de kendini üç harfle tanıt bize,özetle kendini.hadi çabuk,bekliyom.*
devamını gör...
alışveriş seviyor musun? çoraplar hakkında ne düşünüyorsun? zoraki yazar'ın biyografisi yazılsaydı başlığı ne olurdu? beni seviyon mu? * *

edit: yannışlık.
devamını gör...
**

son olarak sözlükte bu kadar sevilmeyen ve gıcık alınan biri olmak nasıl bir duygudur ve sizi hiç mi rahatsız etmiyor?*(u: )

@cipiu

o senin hüsnü kuruntunsa demek. biz sinyal falan vermeyiz abisi gideceksek ceketimizi alır çeker gideriz bir daha da arkamıza dönmeyiz. öyle de onurlu öyle de gururlu öyle de atarlı. ahahaha. sözlükten beni kaçıracak iki isim var biri sen biri de derviche moderne. sizin de bu saate kadar buna muktedir olamayışınız biraz daha yiyecek eğkmeğim var burada dedirtiyor bana. kıps.

helallik mi? o da nesi? yau iki adam bir olup bana güç yetirememişsiniz bir de çıkıp burada yazıyorsun, utan be asgadfasdafj. zoraki'nin fendi cipiu ve zfş'yi yendi. ahahah.

sevilmemek ve gıcık kapılmak mı? ne çirkin kelamlar onlar. şu dünya sözlükte biri beni sevmiyorsa ya tanımıyordur ya da taş kalplidir. ahsgdfdsjd. özgüven patlamasıyla iticilikte nirvana.

sevmemek de bir tercihtir be cipiu. herkes, herkesi sevecek diye bir kaide yok ki. canları sağolsun. saygılar.
devamını gör...
***

@mr.wolf

oha nereden bildin? hayır yani sadistliğin kitabını yazsam birinci satırı böyle bir ekşın olabilirdi ancak. adamsın! sadistlik dedik ama yaşanmışlık da var be kardeşim. hayat hiç o pespembe hayallerdeki gibi değil. biliyoz da konuşuyoz. vallaha. saygılar kardeşim.
devamını gör...
*neden feminizm?*

@sakalıolmadansozudinlenen

feminizm mi? ve ben de feminist. yoo dostum yooo. beni çok yanlış tanımışsınız. şimdi feminizmi kabaca erkek düşmanlığı olarak değerlendirecek olursak ben ne feminizm savunucusuyum ne de feministim. ama feminizmi kadınların gasp edilen haklarının verilmesi, erkek vahşetinden korunması ve kadının hakları noktasında bilinçli olması olarak tanımlarsak evet ben feministim. biz her şeyden önce müslümanız dostlarım. peygamber veda hutbesinde ne diyor, bir bakalım mı? ey insanlar! "kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allahtan korkmanızı tavsiye ederim.siz kadınları Allahın emaneti olarak aldınız ve onların namusunu kendinize Allahın emri ile helal kıldınız. sizin kadınlar üzerinde hakkınız, kadınlarında sizin üzerinizde hakkı vardır. '' yaa. böyle diyen bir peygamber kullar arasından seçilmiş, insan peygamber, erkek peygamber. yumuşak huylu peygamber. hatice validemize ev işlerinde yardım eden, kendi söküğünü diken peygamber. ayşe validemiz yaşı küçük olduğu için ona yaşına göre muamele eden, o zamanın şartlarında şehre gelen bir eğlence tarzı programa götürüp eğlenmesini sağlayan peygamber. hanımlarını Allah'ın emaneti olarak gören ona göre muamele eden peygamber. şimdiki adamlara da bir bakalım isterseniz. kadın cinayetlerine bakalım. yeterli açıklamayı yapıyor mu o cinayetler dostum bence yapıyor. yaa hiç değilse şu sözlükte ha bire kadını aşağılayan, yeren, hor gören, küçümseyen başlıklar bile kadına şiddettir. aynaya bakma zamanı geldi bence artık beyler, dönün ve biz ne yapıyoruz diyin!

bu arada ben haklıya haklı haksıza haksız demeyi kendime şiar edinmeye çalışıyorum nacizane. kadınların haksız olduğu durumlarda eleştirimi de yapıyorum yani. eğer körü körüne tarafgirlik yaparsam da ilk önce siz erkek yazar kardeşlerim uyarsın beni. kıps. saygılar. bu arada kadın her işte çalışamaz. parası olduğu halde eşine otomobil almayan adam da biraz şeydir. neydir, şeydir işte hadi mezhepsiz diyim de sıyırayım.

zoraki not: kanki sanki sana çıkışmış gibi oldum, şaapma sakın, alınma yani. ahaha.
devamını gör...
neden cevapları bu kadar geç veriyorsun?
işin mi var?
ne işin var?
ne zaman uyuycan?
devamını gör...
s.a.
röportaj da mı zoraki?
dünya neden meskenin? uzayda yaşam alanı bulamadın mı?
planörle uçma şansın olsa hangi şehrimizin semalarında korkarak selfie çekmek isterdin?
devamını gör...
*''askdhgfgsdf'' normal hayatında da böyle mi gülüyorsun ve neden sık sık bu harf öbeğini kullanıyorsun senin için ne ifade ediyor ve neden topuklu ayakkabı giyiyorsun yoksa boyun mu kısa? delinin karalama defterine gelmiştim..*

@venomous

bu gülme şekli hunharca güldüğümü ve eğleniyor olduğumu temsil ediyor. zira gülmeyi çok seviyorum.

topukluyu düüğünden düğüne belki giyen biriyim. bu arada boyum 1.60, bazı boy ölçen aygıtlar 1.62 falan çıkarsa da yalan dostum boyum 1.60 eminim. bu arada bizim kız milleti yani şu 1.50-1.59 arasındaki tayfa boyunu 1.60 a sabitlediği için beni gören bu boyda olduğuma inanmıyor ve daha uzun olduğumu iddia ediyorlar. hayır dostlarım doğru olan benim boyum bu. bu arada bundan yılar evvel %70 indirimden 170 tl ye bir bot almıştım, topuklu, epey topuklu. öyle pahalı bir markadan. hiç giyemedim. hayır ben kim fakir gidip o kadar para verip o topuklu botu aldım. içim yanar o günden beri. bak hatırladım ve bağrıma bir buffalo oturdu. höfff neyse saygılar, sevgiler kardeşim.
devamını gör...
***

@banane amerikadan

seni ezikliyorum çünkü kendisine saygısı olmayan birine ben de saygı duymam. sen önce kendine saygı duymayı öğrenmeli, ne kadar değerli bir insan olduğunun farkına varmalısın. sana bunları empoze etmeye çalışmak öz saygı kazandırmak gerçekten çok zor. bir de sözüne sadık değilsin. doğruluk ve verilen sözü tutmak benim çok değer verdiğim unsurlardır. napalım.

zekamın ispata ihtiyacı var mı sence. aynı noktadan başlayıp senin ve benim durduğumuz yer apaçık bir ispattır. ahsgdads.

üç harfle nasıl kendimi ispat edeyim. cin desem ikna olacak mısın?

geç mi? daha ne kadar hızlı olmalıyım. yazarlara ve sorduğu sorulara saygı duyuyor ve itinayla cevap vermeye çalışıyorum. imlaya bile dikkat ediyorum o kadar yani. bir de farkındaysan hak yememek adına soru sırasına göre dönüş yapıyorum. tatmin olmuşsundur inşallah beybisi. bu arada yaptığın muffinler gayet güzel görünüyordu. kendini ezikleme yani. öpüldün canısı, sevgiler.

devamını gör...
merhabalar efendim size bir iki sualim olacaktı.

-- ilki sözlükte bayan yazar olmanın zorlukları var mıdır. varsa nelerdir?
-- ikincisi ise sözlüğe kayıt yaptırmak isteyen yeni bayan yazarlara tavsiyeleriniz. kesinlikle bunları yapın yada yapmayın diyebilecekleriniz nelerdir?

bir kaç arkadaş var üye yapmak istediğim çekincelerini gidermek adına şey ettim.

devamını gör...
*alışveriş seviyor musun? çoraplar hakkında ne düşünüyorsun? zoraki yazar'ın biyografisi yazılsaydı başlığı ne olurdu? beni seviyon mu? * * *

@asmafilizi

alışverişten ölesiye nefret ediyorum. o mağazalarda çok çeşit var gibi görünüyor da iş almaya gelince sırta giyilecek kaliteli ve verilen parayı hakedecek ürün bulamıyor ya insan çıldırıyor işte. yalnızzz yanlış anlaşılmasın alışveriş yapma fiilini sevmiyorum, yoksa bir sürü yeni kıyafetler alıp çeşit çeşit giyinmeyi hangi kadın sevmez. bunun için şu anki eksiğim para vs para. böyle bol param olacak ve benim tarzım olan kıyafetler ben hiç uğraşmadan gardrobuma girecek. ne şahane bir hayal.. hey gidi..

çorapları unutmuşummm. o konuda çok dertliyim. çorap fabrikatörü adaylar dm den ulaşabilirajsdhadgfada.

seni çook seviyorum niye bimiyorum. kızarım da sana arada bilirsin. ama muzipliğinden mi şekerliğinden mi bilemedim. neyse işte seviyorum.

bu soruya benim cevap vermem biraz egoistlik olabilir. beni yakinen tanıyan biri biyografime benden daha iyi bir başlık koyabilir. galp galp galp asmafilizi. sevgiler.
devamını gör...
ben yeni oldumdan soracak bişey bulamadım. hangi takımlısınız?
devamını gör...
*dürümün içinde hıyar turşusunu sever misiniz?*

@hamam tası gümüşten

dürüm mü dediniz? lütfen haddinizi biliniz. benim gibi elit bir insan ve dürüm! oldu olacak tavuk dürüm deseydiniz. böyle fakir işi yiyecekler nası diyim hiç tatmadığım, bilmediğim yiyecekler. turşu bir de üstüne üstlük. olacak rezalet değil. ahahah. dürüm içinde patates kızartması dışında hiçbir şeyi sevmem, turşu da buna dahil. sade bir hayat yaşar yediğim şeylerde de karışık tatları tercih etmem.

bu arada mahlas oldukça eğlenceli ve başarılı. hoşgeldiniz dünyaya. saygılar.
devamını gör...
bahman gobadi mi; akira kurosawa mı; ömer lütfi akad mı? sence hangisi daha iyi?

@muntekim gicirbey

iranlı kürt yönetmen, türk yönetmen ve japon yönetmen. üç farklı renk. japon yönetmeni bilmiyorum. lakin diğer iki isim alanlarında kendini kanıtlamış iki yönetmen.

biz millet olarak bilmediğimiz hususlarda ahkam kesmeyi çok severiz. lakin ben bu yönetmenleri sağlam bir sinema seyirciyi gözüyle eleştirecek sinema bilgisi ve donanımına sahip değilim. o yüzden bu soruya verecek bir cevabım yok. saygılar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar