zoraki yazar ile sözlük röportajı

السلام عليكم و رحمة الله وبركاته


çok değerli yazar arkadaşlarım bu haftaki sözlük röportajında bendeniz sizlerle beraber olacak, sizlerden gelen mantıklı-mantıksız, samimi-gayrisamimi, ciddi-gayriciddi, sevimli-sevimsiz, hoş-nahoş bütün soruları değerlendirecek keyfim isterse cevap verecek istemezse vermeyeceğim. ''diyerek'' olabildiğince antipatik davranıp soru sayısını azaltmayı hedefliyorum. ahahah. daha fazla çirkinleşmeden ve geyiğin suyunu çıkarmadan; önce siz yazarlara sonra da yönetime benimle röportaj yapmayı uygun buldukları için teşekkürlerimi sunuyorum. ayrıca benden önce röportaj yapılan isimlerin ağırlığını ve şu an kalkıştığım için zorluğunun farkında olduğumun bilinmesini isterim. sorularınızı hayatımın bilinmesi noktasında istediğim kadarına izin vereceğim için ona göre cevaplayacağım. şimdiden size de bana da kolay gelsin.


zoraki not: röportajımızın sonunda soru soran yazarlar arasında yapacağımız çekilişle üç şanslı isimden birine haiti tatili, diğerine ispanya'da baskça dil eğitimi ve son talihliye de derviche modern'in resminin basılı olduğu kofre paketimizi sunacağız. iyi şanslar millet!
*
devamını gör...
sevgili zoraki kardeşim,
kahvaltıda ekmek arası salam yemek sizce de çok acınası birşey midir?salam tüketimini yasaklamak için ne yapılmalıdır?salam kokusuyla mücadelede zorlananlara ne tavsiye edersiniz?
devamını gör...
* * *

@jbd


aleykümselam değerli jbd. şükürler olsun diyelim. bu aralar kendimi çok ezik hissediyordum ki bu röportaj zamanlamasıyla iyi geldi. *

bir gece iflah olmaz karamsar mahlaslı yazarımızla otururken; seni cogito sözlük'e yazar yapıyorum demesiyle kendimi bu mahlasla sözlükte buldum. sözlük nedir, nasıl yazar olunur, neler yazılır hiçbir bilgim o yönde bir eğilimim de yoktu. derken yavaş yavaş ısındım, kah canım istedi yazdım, kah istemedi yazmadım. aslında mahlas zorla yazar yapılmış olmaya atıfta bulunuyor. sürekli yazmıyor oluşum da mahlasın hakkını veriyor. durum bundan ibaret. saygılar.
devamını gör...
merhabalar efendim...

güzide sözlüğümüzün erkek egemen yapısının kırılması ve cinsiyetçi söylemlerden kurtarılması için bir öneriniz var mı? mesela şöyle ".... hoşlanılan kız" başlıklarından bir kaç kişiyi sallandırsak sözlük meydanında, etkisi olur mu acep?**
devamını gör...
ay yıldız bayrak görünce heyecandan hüngür hüngür ağlayan kürt vatandaşımız ile gönderden ay yıldızlı bayragi indirmeye çalısan kürt vatandaşımız arasındaki fark nedir sevgili albayım?
devamını gör...
evvela aleykümselam, sonra kelam.

neden dünya sözlük? yazmak neden?
gizli gizli survivor izlemediğine nasıl ikna olabiliriz?
en sevdiğin kemal sunal filmi hangisidir?
son olarak pek bilinmeyen yerli yabancı bir film önerin var mı?
en son olarak sevdiğin şairden sevdiğin bir dize ya da kıta?

(yanlış sorular soranlar doğru cevapları asla bulamazlar)

şimdiden teşekkürler efendim.

eklemleme:
yazar arkadaşımız bayanmış yahu. erkek bir yazar arkadaşımız sanır idim.
devamını gör...
*

@psipsikolagım

bir kere şunu belirtmekte fayda var ki ben çok zor ağlayan bir insanım. peşimi bırakmayan bir güçlü görünme kaygısı yüzünden ya yalnızken ya da göz yaşlarımı saklayarak ağlarım. zaten acı olaylar karşısında ağlamakta zorlanırken nasıl zorla ağlıyım?

zorla güzellik olmaz ama estetik cerrah iyiyse olmam demez. *
devamını gör...
merhabalar kuzummm..


karamsar bi zat ı muhterem ile güzel bi prag gezin vardı.. seni orda en çok etkileyen neydi?


soru sorma sendeme hakkın olsaydı hangi yazarı engellerdin ?

sence gezilerden getirilebilecek en sıradışı hediye nedir ?

ve ne zaman konyaya gidip etliekmek gömecez?

şimdiden teşekkürlerr *


devamını gör...
selamun aleyküm apla.

öncelikle öğrenme azmini tüm sözlük karşısında alkışlıyor ve şunu sormak istiyorum; belirli bir yaştan sonra üniversite okumak sende alışma konusunda zorluk oluşturdu mu? kendinden yaşça küçük çocuklar ile aynı sınıfta bulunmak nasıl bir duygudur? son olarak niye insan sevmiyosun:)
devamını gör...
* sevgili zoraki kardeşim,
kahvaltıda ekmek arası salam yemek sizce de çok acınası birşey midir?salam tüketimini yasaklamak için ne yapılmalıdır?salam kokusuyla mücadelede zorlananlara ne tavsiye edersiniz?*

@jacklondon

evet oldukça acınası bir durumdur salam ekmek. sizin neye acıdığınızı bilmiyorum ama salam gibi oldukça sağlıksız bir besinin tüketiliyor olması insan sağlığına verdiği zararlar itibariyle oldukça acınası. tüketimi yasaklamak sorunu çözmeyeceği için insanların bilinçlendirilmesi ve bu tür gıdalara olan talebin azaltılması sağlanmalıdır. koku için de yiyen kişi karanfil çiğnesin, maruz kalansa 3m maske kullansın. daha ne diyim. saygılar.
devamını gör...
zoraki seni severim bilirsin:)

lakin seni sevmeyenler de elbet vardır bu sözlükte. sorun şu:
seni sevenlere ve sevmeyenler hatta nötr olanlara hangi ilacı tavsiye edersin. acil lütfen;)
devamını gör...
sa. sorularımı sırasıyla cevaplarsanız berhudar olurum.

hayatta nasıl 1 amacınız var?
sizce hayatın anlamı nedir?
ölümden korkar mısınız?
bizim sormadığımız sizin söylemek istediğiniz 1 şey var mı?
devamını gör...
*

@mariyya

sözlüğğn erkek egemen yapısının kırılacağı gün trafikte erkek ve kadın sürücü sayılarının eşit olacağı gündür. yani bu durum yakın gelecekte mümkün gibi görünmüyor. sallandırmak şahane bir fikir. hep yanlış yazıyorum'dan başlayabiliriz. ardından da santino corleone. yalnız ibret i alem olması için 3 gün sol frameden indirilmemeli. görmeyen kalmasın! saygılar. *
devamını gör...
sayın zoraki yazar;

arada bir sözlükten gideceğinize dair sinyaller alıyoruz ama büyük gün bir türlü gelmedi. sizi sözlükte kalmaya ve huzur kaçırtmaya zorlayan biri mi var?

zamanında moderasyonda bana ve zfş abiye yaptıklarınızdan dolayı helallik isteyecek misiniz? (zırnık koklatmam ama istesen de fena olmaz yani)

son olarak sözlükte bu kadar sevilmeyen ve gıcık alınan biri olmak nasıl bir duygudur ve sizi hiç mi rahatsız etmiyor?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar